26 października
poniedziałek
Lucjana, Ewarysta, Damiana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Dziesiąta Noc Świadectw na Mokotowie

Ocena: 1.42857
636

W sobotę, 26 września, w parafii św. Michała Archanioła w Warszawie odbędzie się Dziesiąta Noc Świadectw na Mokotowie. „Przypada w roku pandemii i kryzysu, ale Słowo Boże wzywa nas: 'Wytrwajcie w miłości mojej!' (J 15, 9b)" – zachęcają organizatorzy.

Fot. materiały organizatora

Już po raz 10. będzie można usłyszeć relacje z pierwszej ręki o cudach, nawróceniach i konkretnym Bożym działaniu w życiu ludzi XXI w.

Za nami już 9 edycji tego wielowymiarowego wydarzenia ewangelizacyjnego. W tym roku spotkamy się by znów usłyszeć opowieści, które wzruszają, nawracają, skłaniają do myślenia, a czasem potrafią nawet rozbawić. Zawsze jednak są dowodem na to, że Pan Bóg z nas nie rezygnuje, że chce zmieniać nasze życie i prowadzić Swoimi ścieżkami, bo nas bardzo kocha

– zapewniają organizatorzy. Dodają, że jeśli zostaną wprowadzone restrykcje i nie będzie można jak w poprzednich latach zapełnić naw kościoła na Mokotowie, wydarzenie będzie można śledzić on-line w mediach społecznościowych.

Noc Świadectw rozpocznie się o godz. 19.30, ale otwarta formuła wydarzenia pozwala dołączyć w każdej chwili. W tym roku będzie można wysłuchać ok. 10 unikalnych świadectw ludzi różnych stanów, w rożnym wieku, znajdujących się w najróżniejszych sytuacjach życiowych.

Forma tej akcji ewangelizacyjnej kształtowała się przez 10 lat. Kiedy przed ołtarzem są składane świadectwa, można poprosić o modlitwę wstawienniczą, przystąpić do sakramentu spowiedzi, zaś w kaplicy Matki Bożej przez całą Noc Świadectw będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu.

Jak co roku to wyjątkowe wydarzenie będzie miało swoją oprawę muzyczno-modlitewną. Jubileuszowej edycji będzie towarzyszył zespół „Coraz Bliżej” związany z ośrodkiem pallotyńskim na ul. Skaryszewskiej.

Tradycyjnie Noc Świadectw zwieńczy Eucharystia.

W poprzednich edycjach uczestniczyli m.in. Dominika Figurska, Ania Golędzinowska, Jan Budziaszek, Magdalena Frączek, Krzysztof Ziemiec i wiele innych osób, które dzieliły się swoją wiarą. Podczas piątej edycji w kościele na Puławskiej świadectw niezwykłych spotkań człowieka z Bogiem słuchało ponad tysiąc osób.

Organizatorzy zapraszają wszystkich, absolutnie wszystkich. Zapraszamy zwłaszcza tych którzy chcą nabrać ducha, w tym wyjątkowo niełatwym roku. Spotkanie odbędzie się zgodnie z zasadami obowiązujących w tym czasie wskazań sanitarnych

– czytamy w zaproszeniu.

Noc Świadectw organizuje Diakonia Ewangelizacyjna Odnowy w Duchu Świętym, działająca przy parafii św. Michała Archanioła w Warszawie, przy ul. Puławskiej 95, grupy modlitwy wstawienniczej Odnowy w Duchu Świętym oraz wspólnoty parafialne.

Więcej informacji na Facebooku i stronie internetowej parafii.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 26 października

Poniedziałek, XXX Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni
Albowiem droga sprawiedliwych jest Panu znana,
a droga występnych zaginie.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Ef 4, 32 – 5, 8; Ps 1, 1-4 i 6; Łk 13, 10-17
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter