1 czerwca
czwartek
Justyna, Anieli, Konrada
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Dziś wieczorna adoracja na placu św. Piotra

Ocena: 0
237

Dziś wieczorem o godz. 20.00 na placu św. Piotra odbędzie się godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu. Jest to jedna z wielu inicjatyw, które mają ożywić duszpasterstwo w Watykanie zwłaszcza dla przybywających tam pielgrzymów.

fot. PAP/EPA/FABIO FRUSTACI

Adoracje będą się tam odbywały regularnie w każdy drugi wtorek miesiąca. Dzisiejszą poprowadzi papieski wikariusz dla Watykanu kard. Mauro Gambetti. Bazylika św. Piotra to sanktuarium i chcemy, by nim rzeczywiście było – mówi proboszcz tej świątyni o. Agnello Stoia, franciszkanin.

Brat Angello: Bazylika św. Piotra ma być sanktuarium

„Ta inicjatywa zrodziła się z chęci przyjęcia w modlitewnej atmosferze pielgrzymów, którzy przybywają do Watykanu, na plac św. Piotra, aby spotkać się z Papieżem. Środa to dzień, w którym odbywa się audiencja ogólna. Dlatego pomyśleliśmy, że byłoby dobrze, by dzień wcześniej stworzyć tę przestrzeń skupienia i modlitwy. Nie jest to akcja jednorazowa. Nie wiemy, jeszcze jak się będzie rozwijać w przyszłości, ale na razie naszym zamiarem jest, by w każdy drugi wtorek miesiąca odbywała się ta adoracja przed Bazyliką św. Piotra. Jest to też wpisane w przygotowania do Roku Jubileuszowego 2025".

"Chcemy, by Bazylika była sanktuarium, które opiera się na dwóch filarach: jeden to grób św. Piotra, a drugi to obecność Papieża. Ta pierwsza adoracja zbiega się w czasie z obchodami 10. rocznicy pontyfikatu. Jest to na pewno okazja, by modlić się za Franciszka. Przebieg adoracji będzie bardzo prosty, skoncentrowany na tym, co najważniejsze. Całą uwagę chcemy skupić na Jezusie obecnym wśród nas. A zatem dużo ciszy, wsłuchiwanie się w wybrane fragmenty Ewangelii, medytacja, której towarzyszy śpiew. W prowadzenie adoracji będziemy starali się zaangażować jak najwięcej osób. Bazylika św. Piotra to serce katolicyzmu, dlatego jesteśmy otwarci na różne grupy, ruchy, zakony, aby w tej modlitwie mogli dać wyraz swej miłości do Ojca Świętego. Aby wziąć udział w adoracji, wystarczy przyjść o godz. 20.00 na plac św. Piotra. Ta inicjatywa jest otwarta dla wszystkich, nie ma biletów, wystarczy chcieć się modlić razem z nami.“

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 1 czerwca

Czwartek, VIII Tydzień Wielkanocny - święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
Przychodzę, Boże, pełnić Twoją wolę
+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mt 26, 36-42
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter