28 maja
wtorek
Jaromira, Justa, Justyny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Franciszek apeluje o mądre decyzje chroniące świat stworzony

Ocena: 4.4
418

Po odmówieniu modlitwy „Anioł Pański” i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa Ojciec Święty zaapelował o mądre decyzje chroniące naturalne środowisko człowieka.  

Fot. PAP/EPA/ANGELO CARCONI

Oto słowa papieża w tłumaczeniu na język polski:

Jestem także blisko mieszkańców Mongolii, dotkniętych falą intensywnego zimna, która powoduje poważne konsekwencje humanitarne. To ekstremalne zjawisko jest również oznaką zmian klimatycznych i jego skutków. Kryzys klimatyczny jest globalnym problemem społecznym. Głęboko wpływa na życie wielu braci i sióstr, zwłaszcza tych najbardziej bezbronnych. Módlmy się o mądre i odważne wybory, aby przyczynić się do troski o świat stworzony.

Zaapelował też o pokojowe rozwilżanie konfliktu na Ukrainie, w Ziemi Świętej i w innych regionach świata:

Wczoraj, 24 lutego wspominaliśmy ze smutkiem drugą rocznicę rozpoczęcia wojny na pełną skalę na Ukrainie. Jakże wiele ofiar, rannych, zniszczeń, cierpienia i łez w okresie, który staje się przerażająco długi i którego końca jeszcze nie widać! Jest to wojna, która nie tylko niszczy ten region Europy, ale rozpętała także globalną falę strachu i nienawiści. Ponawiając zapewnienia o mojej najgłębszej miłości dla udręczonego narodu ukraińskiego i modląc się za wszystkich, zwłaszcza za bardzo wiele niewinnych ofiar błagam, aby przywrócono tę odrobinę humanizmu, która pozwoliłaby na  stworzenie warunków na rozwiązanie dyplomatyczne dla dążenia do sprawiedliwego i trwałego pokoju.

Bracia i siostry, nie zapominajmy o modlitwie w intencji Palestyny, Izraela i za wiele narodów rozdartych wojną i o pomaganiu konkretnie tym, którzy cierpią. Pomyślmy o tak wielkim cierpieniu, pomyślmy o rannych niewinnych dzieciach.

Z niepokojem śledzę wzrost przemocy we wschodniej części Demokratycznej Republiki Konga. Przyłączam się do wezwania biskupów do modlitwy o pokój, wyrażając nadzieję na zakończenie walk i poszukiwanie szczerego i konstruktywnego dialogu.

Niepokój budzą coraz częstsze porwania, do jakich dochodzi w Nigerii. Wyrażam moją bliskość wobec narodu nigeryjskiego w modlitwie, wyrażając nadzieję, że zostaną podjęte wysiłki, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się tych wydarzeń  tak bardzo, jak to możliwe.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 maja

Środa, VIII Tydzień wielkanocny
Syn Człowieczy przyszedł, żeby służyć
i dać swoje życie jako okup za wielu.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mk 10, 32-45
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter