10 grudnia
niedziela
Julii, Danieli, Bogdana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Franciszek apeluje o ochronę środowiska

Ocena: 4.4
560

Po odmówieniu modlitwy „Anioł Pański” i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa Ojciec Święty zaapelował o ochronę środowiska, ocalenie migrantów i pokój na Ukrainie.

Fot. PAP/EPA/CLAUDIO PERI

Oto słowa Ojca Świętego w tłumaczeniu na język polski:

Doświadczamy tutaj, podobnie jak w wielu krajach ekstremalnych wydarzeń klimatycznych, z jednej strony niektóre regiony zostały ogarnięte wyjątkowymi falami upałów oraz dotknięte niszczycielskimi pożarami, a z drugiej w licznych regionach mamy do czynienia z ulewami i powodziami, jak tymi, które w minionych dniach nawiedziły Koreę Południową. Łączę się z tymi, którzy cierpią i tymi, którzy pomagają ofiarom i przesiedleńcom. Ponawiam też mój apel do przywódców państw, aby uczyniono coś bardziej konkretnego w celu ograniczenia emisji zanieczyszczeń. Jest to pilne wyzwanie i nie można go odkładać, dotyczy wszystkich. Chrońmy nasz wspólny dom!

A teraz chciałbym zwrócić uwagę na trwający nadal dramat migrantów w północnej części Afryki. Tysiące z nich pośród niewypowiedzianych cierpień są uwięzieni i porzuceni na obszarach pustynnych. Kieruję mój apel, szczególnie do europejskich i afrykańskich szefów państw i rządów, aby jak najszybciej pospieszono tym braciom i siostrom z ratunkiem i pomocą. Niech Morze Śródziemne już nigdy nie będzie teatrem śmierci i nieludzkiego traktowania. Niech Pan oświećcie umysły i serca wszystkich, wzbudzając uczucia braterstwa, solidarności i gościnności.

Módlmy się też nadal o pokój, zwłaszcza dla umiłowanej Ukrainy, która wciąć cierpi z powodu śmierci, zniszczenia, jak to niestety się stało także tej nocy w Odessie.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 10 grudnia

Niedziela, II Tydzień Adwentu
Okaż nam, Panie, łaskę swoją
i daj nam swoje zbawienie.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mk 1, 1-8
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego) 
+ Komentarz „Idziemy” - Zwyczajność, prostota, skromność

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter