25 czerwca
wtorek
Lucji, Wilhelma, Doroty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Jak się modlić? cz.2

Ocena: 0
539

Do 5 kwietnia br. na kanale dominikanie.pl (w każdy poniedziałek, środę i piątek) trzej dominikanie głoszą rekolekcje wielkopostne zatytułowane „Jak się modlić?”. Radosław Więcławek OP przeprowadza nas po modlitewnym know-how. Szymon Popławski OP wprowadza nas w świat Modlitwy Serca. Dawid Grześkowiak OP natomiast przybliża mądrość Ojców Pustyni.

Fot. youtube.com

„Jak się modlić?” to rekolekcje dla tych, którzy zaczynają się modlić, ale także dla tych, którzy modlą się już od dawna. Dzięki tej serii spojrzysz na modlitwę z innej strony. Zaczniesz spotykać się z jednym Bogiem w trzech Osobach. Rozwiniesz z Nim bliską relację.

Czym jest asceza, czemu służy, jak ją praktykować? Co ma wspólnego coaching i asceza? Jak dbanie o siebie może przyczynić się do otwierania się na Bożą łaskę? Co nam daje bycie uważnym na chwilę obecną? Jakie są problemy z modlitwą? Jak traktuję swoje ciało? Jak dbam o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne? Czym karmię swój intelekt? Jak przeżywam swój czas? Co mogę zmienić w moim sposobie myślenia, żeby Bóg miał więcej miejsca – 1% dla Boga. W trzecim odcinku: „Jak się modlić – Modlitwa Serca” Szymon Popławski OP odpowiada na te wszystkie pytania.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 czerwca

Wtorek, XII Tydzień zwykły
Dzień powszedni
Ja jestem światłością świata,
kto idzie za Mną, będzie miał światło życia.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 7, 6. 12-14
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter