15 stycznia
piątek
Pawła, Arnolda, Izydora
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Kibice z Jasną Górą (zdjęcia)

Ocena: 4.4
697

W parafii pw. Nawrócenia św. Pawła w Warszawie, odbyła się 9 stycznia o godz. 13.00 uroczysta Eucharystia w intencji Ojczyzny. Wydarzenie wpisało się w XIII Patriotyczną Pielgrzymkę Kibiców na Jasną Górę pod hasłem „Bóg Cię widzi!”. Ze względu na pandemię oprócz delegacji w Częstochowie, wspólna modlitwa kibiców została zorganizowana w poszczególnych diecezjach i parafiach w tym samym czasie na terenie całego kraju.

fot. Patryk Lubryczyński

Mszę św.  na warszawskim Grochowie sprawował ks. prał. Bogusław Kowalski, prywatnie kibic klubu piłkarskiego Legia Warszawa. W czasie Eucharystii kibice odśpiewali m.in. hymn narodowy i pieśń „Boże coś Polskę”. Po Eucharystii ks. proboszcz poświęcił barwy klubowe kibiców. Następnie patriotyczne świadectwo życia wygłosił gość specjalny kpt. Jerzy Nowicki ps. „Plastuś” powstaniec warszawski, żołnierz AK, sympatyzujący ze środowiskiem kibicowskim. Dziękując za wygłoszone słowo, kibice wykrzyczeli do Niego spontanicznie: „Cześć i chwała Bohaterom! oraz na prośbę kombatanta „Bóg, Honor, Ojczyzna!”.

Później głos zabrał współinicjator spotkania, a także lider grupy modlitewnej „Żołnierze Chrystusa”, Paweł Jaworski. – Nie możemy się wstydzić modlitwy różańcowej, znaku Krzyża jedząc posiłek czy przechodząc obok kościoła, dajmy świadectwo i bądźmy autorytetem dla młodych ludzi – zachęcał kibiców w przemowie. Po obchodach w kościele, fani wyszli przed świątynie, gdzie odpalili race oraz odśpiewali Apel Jasnogórski łącząc się duchowo z Częstochową.

Kibice nie zawiedli, była to bardzo rozmodlona grupa. Reprezentowali różne kluby sportowe Legię Warszawa, Jagiellonię Białystok, Olimpię Elbląg. To pokazuje, że jako fani i Polacy potrafimy wznieść się ponad podziały. Dyżurujący w konfesjonale kapłan spowiadał przez większość trwania Eucharystii. Byłem zaskoczony ilością rozdanych Komunii świętych, większość uczestników przystąpiła do sakramentu. Myślę, że takie modlitewne spotkania są ważne dla środowiska kibicowskiego, które dzięki temu ma swój przyczółek w Kościele

– ocenił po wydarzeniu modlitewnym ks. proboszcz Bogusław Kowalski.

GALERIA

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Zapowiedź nowego nru tygodnika Idziemy

+ Tygodnik Idziemy na 17 stycznia - dlaczego warto sięgnąć po najnowszy numer?

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 16 stycznia

Sobota, I Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni
albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę

Słowa Twe, Panie, są duchem i życiem
+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Hbr 4,12-16; Ps 19,8-10.15; Mk 2,13-17
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYE-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter