12 lipca
niedziela
Jana, Brunona, Bonifacego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Komentarze do czytań - 13 sierpnia

Ocena: 5
863

Czy czujesz się dzieckiem? Czy czujesz, że Twoje życie przepełnia prostota i wolność?

- teksty czytań -

Fot. Pexels/ CCO

komentarze Bractwa Słowa Bożego, autor: Alicja Sarnocińska

 

Pierwsze czytanie: Pwt 31, 1-8
„Bądź mężny i mocny, nie bój się, ponieważ Pan, Twój Bóg, który idzie przed wami, z wami i wśród was, nie opuści was i nie zostawi samym”. Nie zostawi mnie, nie opuści. Bez względu na to, jaką drogą pójdę, On zawsze będzie przy mnie. Nawet wtedy, kiedy poczuję się samotna, w momencie, kiedy odchodzi przyjaciel, Bóg jest zawsze przy mnie. Jest zawsze o krok przede mną. Ochrania mnie i dodaje odwagi.
Mojżesz przekazuje Jozuemu to, czego sam doświadczył, będąc blisko Boga. Jak przyjaciel przyjacielowi udziela rady i dodaje otuchy, aż nadejdzie dzień, w którym on odejdzie, pozostawiając Izrael pod wodzą Jozuego. Zapewnia go o wierności i trwałej obecności Boga, co powinno uwolnić go od niepotrzebnych obaw.
Czego Ty boisz się w swoim życiu? Czy odnajdujesz w nim Boga? Jako dziecko Boga Ojca nie szukaj siły w sobie samym, lecz zaufaj Jemu i bądź od Niego zależny. Bądź mężny i mocny. Nie bój się! Jozue zostaje następcą Mojżesza. My również mamy stawać się następcami. Mamy głosić słowo Boże z odwagą, bo Bóg jest zawsze przy każdym z nas. Jest przy Tobie.

Psalm responsoryjny: Pwt 32, 3-4a.7.8.9.12
Mojżesz głosi całej społeczności Izraela radosny hymn na cześć Pana. On bowiem strzeże i otacza miłością swój lud pośród niebezpieczeństw. Głoś imię Pana, gdyż Jego dzieło jest doskonałe! Tym dziełem jesteśmy również my, ludzie. Jesteśmy ludem Bożym, własnością Pana, Jego „wyłącznym dziedzictwem”. Jesteśmy dla Niego cenni. Niech naszą odpowiedzią na Boże dobrodziejstwa będzie wierność i ucieczka przed grzechem.

Ewangelia: Mt 18, 1-5.10.12-14
Spróbuj odnaleźć się w tłumie uczniów. Jesteś tam, a przed Tobą stoi Jezus. To właśnie Ty zadajesz pytanie: „Kto właściwie jest największy…?” Dlaczego pytasz o to Jezusa? Pragniesz uznania, znaczenia, wielkości? Jezus odpowiada Ci: „Jeśli się nie odmienisz i nie staniesz jak dziecko, nie wejdziesz do królestwa niebieskiego”. Jakiej życiowej przemiany potrzebujesz, by tak się stało? Byłeś dzieckiem, a może i dalej nim jesteś. Jesteś dzieckiem dla swoich rodziców i jesteś dzieckiem dla Boga. Ale czy czujesz się dzieckiem? Czy czujesz, że Twoje życie przepełnia prostota i wolność?
Jezus mówi, że „mali” posiadają w niebie swoje szczególne miejsce. Opowiada o maluczkich z miłością. Szuka ich „po górach” i chroni jak pasterz owieczkę.
Przyjaciel opowiedział mi bajkę, w której jedną z bohaterek była owca. Przyjemność sprawiało jej przebywanie z innymi owcami, dla samego bycia razem. Trawa bowiem inaczej smakuje w towarzystwie, niż kiedy je się ją w samotności i bezpieczniej się śpi w gronie innych owiec. Człowiek tak jak ta owca z bajki, nie poradzi sobie bez drugiego człowieka. Potrzebuje go. Kiedy się zgubi, Pasterz wyruszy na jego poszukiwanie, by mógł wrócić do swojego stada. Nie bój się wyciągnąć ręki do Boga. On nie pozwoli, abyś kiedykolwiek zginął.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 12 lipca

Niedziela, XV Tydzień zwykły
Kto ma uszy, niechaj słucha!
+ czytania liturgiczne (rok A, II): Iz 55,10-11; Ps 65,10-14; Rz 8,18-23; Mt 13,1-23
+ komentarz Bractwa Słowa Bożego
+ komentarz tygodnika Idziemy

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy


- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter