2 czerwca
piątek
Marianny, Marcelina, Piotra
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Księża Marianie: w listopadzie wspólnie czyścimy czyściec!

Ocena: 0
583

Choć strona www.czystyczysciec.pl działa dopiero kilka dni, zdążyło już ją odwiedzić ponad tysiąc użytkowników, chcących wylosować dla siebie świętego na ten zbliżający się wyjątkowy czas wspominania zmarłych. Zakon Księży Marianów – którego jednym z podstawowych charyzmatów jest modlitwa za dusze zmarłych przebywających w czyśćcu – uruchomił właśnie niniejszą stronę.

fot. www.cathopic.com

Zakonnicy chcą zachęcić ludzi – zwłaszcza młodych użytkowników Internetu – do zainteresowania się tematem tak samego czyśćca, jak i tego, w jakim sposób możemy pomóc duszom tam się znajdującym.

Prawdopodobnie nie ma na świecie świadomego człowieka, który nigdy w życiu nie pomyślałby o swojej śmierci. W ciszy. Szczerze, przed samym sobą. Bez głupiego rechotu i popisywania się przed innymi. Bez chęci poklasku.

Nie ma chyba drugiego tak osobistego tematu jak własna śmierć. Dotykającego tak bardzo indywidulanie. Naszą własną śmierć – która nadejdzie tak czy siak, i tego akurat możemy być pewni – będziemy musieli doświadczyć zupełnie samodzielnie. To sprawa, która będzie dotyczyć tylko i wyłącznie nas. Wszak nikt inny nie przejdzie tego momentu za nas. Tak jak każdy sam musiał opuścić brzuch mamy, tak teraz sam będzie musiał z tego świata odejść.

Tak, to trudny temat. Budzący pewnie i strach. Niepewność. Czasem wręcz paniczną pustkę myśli. Jak to może wyglądać? Co wydarzy się potem? I czy w ogóle będzie potem?

Duchowi herosi

Nie ma co ukrywać. Z całą pewnością wielu z nas podczas listopadowych odwiedzin grobów naszych bliskich będzie snuć myśli na temat własnego odejścia z tego świata. Odejścia swojego czy też odejścia swoich bliskich. To nie są proste tematy. Tu nie ma prostej recepty. Nie ma prostej porady.

Z pomocą przychodzi Pismo. Biblia. Wskazując, że śmierć ostatecznie jednak przegrała. Podając szczegółowo historię Odkupienia. Historię zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. I dalej: z pomocą przychodzą także świadectwa konkretnych ludzi. Świętych, którzy także tego przejścia wcale się nie bali. Ba, niektórzy wręcz go oczekiwali. Z tęsknotą. Ze szczerym pragnieniem przebywania z Bogiem. Duchowi herosi.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 3 czerwca

Sobota, VIII Tydzień Wielkanocny
Nakazy Pana są radością serca
+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mk 11, 27-33
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter