22 czerwca
sobota
Pauliny, Tomasza, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Modlitwa o pokój nie ustaje na Jasnej Górze

Ocena: 4.4
178

Dziś w Kaplicy Matki Bożej Mszę św. w tej intencji sprawował bp diec. kijowsko-żytomierskiej, Witalij Krywicki. 

Fot. Twitter/Jasna Góra News

Biskup Krywicki zauważył, że w 2022 r., kiedy dokonano aktu ofiarowania Maryi Rosji i Ukrainy, nastąpił odwrót wojsk rosyjskich.

Jak Polacy mają „swój” Cud nad Wisłą z 1920 r., [kiedy to nad polem bitwy dwukrotnie ukazała się Matka Boża i doszło do jednego z najbardziej niespodziewanych i przełomowych zwycięstw w historii wojskowości, które pozwoliło ocalić niepodległość Rzeczypospolitej – przyp. red.], tak my postrzegamy odwrót wojsk rosyjskich stojących u bram Kijowa, jako, nowoczesny „Cud nad Dnieprem”. Po zawierzeniu przez cały świat Maryi Rosji i Ukrainy, najeźdźcy odeszli z całej północy naszej Ojczyzny. To naprawdę odczytaliśmy nie jako gest dobrej woli, tylko wstawiennictwo Matki Bożej

– zaznaczył.

Tamtego dnia, 25 marca 2022 r., na Jasnej Górze również wybrzmiały słowa Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi wypowiedziane w Kaplicy Matki Bożej. W procesji, która prowadziła z Bazyliki na Wały odmawiany był różaniec w intencji zwaśnionych narodów. W modlitwę włączały się ukraińskie kobiety z dziećmi – uchodźcy wojenni, którzy tutaj znaleźli swoje schronienie.

Bp Witalij Krywicki podkreślał, że wojna dotyka nie tylko Ukrainę, ale jest wyzwaniem dla każdego obywatela świata i należy przeciwdziałać jej poprzez zaufanie Bogu i zawierzeniem Matce Bożej.

Nie zawsze jako ludzie rozumiemy, gdzie jest sprawiedliwość, gdzie jest Boża wola. Chcę modlić się o pokój i porządek, który pragnie przywrócić Bóg

– powiedział.

Inwazja Rosji na Ukrainę rozpoczęła się 24 lutego 2024 r. i nieprzerwanie trwa do dziś.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 22 czerwca

Sobota, XI Tydzień zwykły
Dzień powszedni
Jezus Chrystus, będąc bogatym, dla was stał się ubogim,
aby was ubóstwem swoim ubogacić.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 6, 24-34
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter