18 czerwca
wtorek
Marka, Elzbiety
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Modlitwy do św. Rity

Ocena: 4.8
195

Św. Rito, módl się za nami!

Fot. arch. idziemy.pl

O uwolnienie z utrapienia

O Święta Rito, współtowarzyszko cierpień ukochanego Pana, nasza patronko także w sprawach niemożliwych, opiekunko w sprawach beznadziejnych! Proszę cię, aby Bóg uwolnił mnie z obecnego mojego utrapienia i oddalił lęk, który zniewala moje serce. Przez udręki, których sama tak często doświadczałaś w swoim życiu, miej współczucie dla mnie, twojej czcicielki (twego czciciela), która (który) z ufnością prosi o twoje wstawiennictwo u Bożego Serca Pana naszego, Jezusa Ukrzyżowanego. O Święta Rito, kieruj moimi intencjami w tych moich pokornych modlitwach i gorących pragnieniach. Naprawiając przeszłe grzeszne życie moje i po otrzymaniu odpuszczenia wszystkich grzechów moich, mam wielką nadzieję, że kiedyś w niebie będę się cieszyć Bogiem razem z tobą przez całą wieczność. Amen.

Modlitwa w różnych potrzebach

Najłaskawszy Boże, który wsławiasz świętą Ritę niegasnącym blaskiem cudów, spraw prosimy, abyśmy za jej wstawiennictwem mogli otrzymać to, o co Cię pokornie błagamy… (należy wymienić swoją prośbę). Nie gardź, wszechmogący Boże, sługami Twoimi, którzy do Ciebie uciekają się w swoich utrapieniach i za wstawiennictwem świętej Rity łaskawie przyjdź nam z pomocą. Amen.

Modlitwa za rodziców

Święta Rito, któraś wykorzystała wszelkie możliwe środki, by dać twoim synom wychowanie prawdziwie chrześcijańskie, by ustrzec ich od zła i błagałaś Pana, by raczej ich zabrał niż byś miała ich widzieć zepsutymi i złymi, wyproś dla wszystkich rodziców światło i siłę w wypełnianiu obowiązków ich stanu. Amen.

Modlitwa o pokój w rodzinie

Panie, ulituj się nad naszą rodziną, przywróć nam pokój, bo tylko Ty możesz go nam udzielić. Chryste, Królu pokoju, wysłuchaj nas ze względu na zasługi Najświętszej Maryi Panny, Królowej pokoju i na zasługi Twojej służebnicy świętej Rity, która zanosiła pokój tam, gdzie panowała niezgoda. Droga święta Rito, módl się za nami, aby Pan udzielił pokoju i miłości naszej rodzinie i innym rodzinom, które przeżywają trudności. Amen.

Modlitwa w kłopotach małżeńskich

Święta Rito, która osiemnaście lat żyłaś w małżeństwie i doświadczyłaś radości i smutków życia małżeńskiego, proszę cię o łaskę miłości wzajemnej, zrozumienia, przebaczenia i zgody w naszym małżeństwie. Spraw, abyśmy razem troszczyli się o więź małżeńską. Zwyciężaj w nas egoizm i bezmyślność. Pomóż wychodzić z kryzysów małżeńskich jeszcze bardziej umocnionymi we wzajemnej miłości. Daj wrażliwość serca, aby żadne z nas nie szukało siebie w naszym małżeństwie, ale dobra wspólnego. Niech Bóg za twoją przyczyną odnowi w nas łaskę sakramentu małżeństwa i dopomoże szczęśliwie pokonać wszelkie trudności. Amen.

Modlitwa o cierpliwość w chorobie

O święta Rito, zwierciadło cierpliwości, proszę cię przez twą miłość ku cierpiącemu Jezusowi, z jaką znosiłaś swoje bolesne cierpienia w życiu - wyjednaj mi łaskę, bym przyjął tę chorobę w pokoju serca i z męstwem znosił ją aż do końca. Pragnę przyjmować moje obecne i przyszłe cierpienia z jak największą cierpliwością i naśladować wiernie ciebie, oblubienicą cierpiącego Pana.  Amen.

Modlitwa za chorych

Boże, Ojcze wszechmogący, wysłuchaj łaskawie naszej modlitwy, którą do Ciebie kierujemy za wstawiennictwem świętej Rity, Twojej wiernej służebnicy, a naszej orędowniczki. Święta Rito, która zawsze służyłaś pomocą chorym i cierpiącym, wstaw się u Boga za ludźmi będącymi w potrzebie. Niech cierpliwie znoszą próbę, której zostali poddani. I niech wrócą do pełnego zdrowia, jeśli taka jest wola Boża. Święta Rito, prosimy cię, abyś wyjednała u Boga pokój i nadzieję dla tych, którzy towarzyszą chorym, aby pomagali im porzucić smutek, aby uczyli ich dostrzegać Bożą opiekę, aby kierowali się bezinteresowną miłością. Święta Rito, razem z tobą dziękujemy Bogu za wszystkie dary Jego dobroci. Panie Jezu, niech będzie uwielbione Twoje imię. Amen.

Modlitwa o łaskę dobrej śmierci

Wszechmogący, wieczny Boże, święta Rita, podobnie jak wielu świętych i błogosławionych żyła przeogromnym pragnieniem nieba. Pokornie Cię prosimy, abyśmy naśladując jej tęsknotę za królestwem niebieskim, czujnie strzegli naszego zbawienia i zabiegali o nie z całego serca i całej duszy. Niech pragnienie nieba pobudza nas do lepszego życia. Obyśmy mogli zasłużyć sobie naszą modlitwą, pracą, cierpieniem i uczynkami miłości na radość oglądania Ciebie twarzą w twarz w Twoim domu. Daj nam na godzinę śmierci łaskę skruchy za grzechy. Niech umieramy bez lęku, napełnieni ufnością, że śmierć jest chwilą powrotu w Twoje ojcowskie ramiona. Niech miłosierdzie Twoje będzie nam ucieczką, a sprawiedliwość umocnieniem. Obyśmy, tak jak święta Rita oraz inni święci, z pokojem w sercu oczekiwali chwili naszej śmierci, i żyjąc w jej perspektywie nie marnowali życia doczesnego, lecz pracowicie wykorzystywali dar czasu dla dobra naszego i bliźnich. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Modlitwa za zmarłych

Panie Jezu Chryste, Ty jesteś naszym życiem i zmartwychwstaniem, wysłuchaj modlitwę za naszych bliskich zmarłych. Spraw, przez przyczynę świętej Rity, która opłakiwała nagłą śmierć swego męża i stratę dwóch synów, aby zmarli, których z żalem wspominamy, cieszyli się oglądaniem Twojego oblicza i radością wieczną w Królestwie Niebieskim. Odpuść im grzechy, jakie popełnili z ludzkiej ułomności. Daj nam, po czasie rozłąki, spotka się z nimi w szczęśliwej wieczności, byśmy mogli wspólnie wychwalać Twoją niepojętą miłość. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

Codzienna modlitwa do św. Rity

O najszlachetniejsza święta Rito! Powierzam ci dzisiaj moje potrzeby duchowe i doczesne, abyś przedstawiła je ze mną i za mnie Ukrzyżowanemu Panu. Wybłagaj mi posłuszeństwo, czystość, pokorę, ducha cierpliwości i poddania się woli Bożej. Miej na sercu również moje doczesne potrzeby. Niech Bóg raczy obdarzyć mnie wszystkim, co konieczne, abym żył ku pożytkowi bliźnich i na Jego chwałę. Amen.

 

Źródło: www.swietaritaglebinow.pl

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 18 czerwca

Wtorek, XI Tydzień zwykły
Dzień powszedni
Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali,
tak jak Ja was umiłowałem.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 5, 43-48
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter