25 marca
sobota
Marioli, Wieczyslawa, Ireneusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Na skale czy na piasku?

Ocena: 2.5
603

Coraz więcej wspólnot powstaje w Kościele katolickim w Polsce. Czy potrzebujemy nowych ruchów formacyjnych obok albo zamiast tych tradycyjnych?

fot. arch. Biura Prasowego przy Sanktuarium MB Licheńskiej

Wspólnota charyzmatyczna „Ekipa dla Jezusa” zawiązała się przy sanktuarium w Licheniu po rekolekcjach z charyzmatykiem o. Johnem Bashoborą. – Zaczęło się od wieczorów z modlitwą uwielbienia, a potem zrodziła się wspólnota – mówi ks. Rafał Krauze, marianin, od pięciu lat asystent kościelny „Ekipy dla Jezusa”. Dziś liczy ona ok. 80 osób, a za patrona przyjęła św. Stanisława Papczyńskiego, założyciela zgromadzenia księży marianów.

W domu rekolekcyjnym Betania w Licheniu co poniedziałek wspólnota organizuje spotkania z modlitwą, uwielbieniem, nauczaniem i dzieleniem się Słowem Bożym. Na zakończenie można skorzystać z modlitwy wstawienniczej. W ciągu roku są kursy i warsztaty. We wrześniu i październiku odbędą się: Kurs Modlitwy Wstawienniczej Szczepan, Kurs Nowe Życie czy Warsztaty Posługi Charyzmatycznej prowadzone przez Jude’a Antoine’a, świeckiego misjonarza katolickiego z Malezji.

Ks. Krauze jest także asystentem kościelnym Ewangelizacyjnego Licheńskiego Ośrodka „Kecharitomene”, założonego w 2018 r. – Powstał z myślą o młodzieży. Uważam, że młodych ludzi trzeba ewangelizować z udziałem ich rówieśników. Mam za sobą doświadczenie duszpasterstwa z poprzedniej parafii w Elblągu. Śp. ks. Artur Gondarski, organizator Przystanku Jezus, mawiał, że „nie należy robić Kościoła dla młodych”, ale „Kościół z młodymi”. – Co do tego jestem przekonany. Świadectwo młodych pociąga młodych – dodaje ks. Rafał Krauze. Zaczęło się od rekolekcji dla młodzieży lokalnej, potem była ewangelizacja na szerszą skalę i kursy przygotowujące do bierzmowania. Festiwal Młodych odbywający się w połowie lipca w Licheniu to największe wydarzenie w roku organizowane przez ELO „Kecharitomene”.


Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu drukowanym
Idziemy nr 36 (879), 04 września 2022 r.
całość artykułu zostanie opublikowana na stronie po 08 września 2022


PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Dziennikarka, absolwentka SGGW i UW. Współpracowała z "Tygodnikiem Solidarność". W redakcji "Idziemy" od początku, czyli od 2005 r. Wyróżniona przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w 2013 i 2014 r.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 marca

Sobota, IV tydzień Wielkiego Postu
Sprawiedliwości Twojej nie kryłem w głębi serca,
+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Łk 1, 26-38
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter