2 sierpnia
poniedziałek
Kariny, Gustawa, Euzebiusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Nawrócona komunistka

Ocena: 0
2411

Szokujące metody, dzięki którym komuniści chcieli przejąć rząd dusz w USA i Europie Zachodniej ujawniła Bella V. Dodd. W jej nawróceniu ważną rolę odegrał abp Fulton John Sheen.

fot. xhz

Zeznania Belli V. Dodd przed Komisją ds. Działalności Antyamerykańskiej oraz autobiografia „Szkoła ciemności” (wydanie polskie: Fundacja Instytut Globalizacji, Gliwice 2019) odsłoniły kulisy działalności i finansowania Partii Komunistycznej w USA oraz na Starym Kontynencie. Dodd należała do wierchuszki najbardziej wpływowych funkcjonariuszy komunistycznych. Przez lata piastowała wysokie stanowiska w partii. Była też wieloletnią przewodniczącą Związku Nauczycieli. Jej świadectwo stanowi cenny materiał źródłowy dla historyków, studentów i dziennikarzy.

 


HOMOSEKSUALIŚCI W KOŚCIELE

Prace Belli V. Dodd rzucają nowe światło na przyczynę skandali pedofilskich w USA, w które zamieszani byli księża-homoseksualiści, wyświęcani jeszcze przed wojną i robiący zawrotne kariery w czasie, gdy na Zachodzie kwitła rewolucja seksualna.

Popularny amerykański bloger katolicki Michael Voris na portalu Church Militiant zauważył, że istnieje związek między wyświęcanymi wówczas kapłanami, którzy zrobili potem błyskotliwe kariery jako rektorzy seminariów, kierownicy duchowi, biskupi oraz kardynałowie. Voris zasugerował, że ich ścieżkę rozwoju można dokładnie prześledzić. Szczyt powołań przypada właśnie na lata najbardziej aktywnej działalności komunistów w Stanach Zjednoczonych, natomiast szczyt ich wpływów – na okres rewolucji seksualnej. Dlatego obecny kryzys w Kościele jest konsekwencją całego etapu powołań, formacji i zdobywania stanowisk przez tych, których dzisiaj nazywa się „lawendową mafią” w Kościele katolickim w USA.

Co zeznała skruszona Bella V. Dodd pod przysięgą wobec amerykańskiej opinii publicznej? „W końcu lat dwudziestych, w latach trzydziestych osobiście popchnęłam setki mężczyzn do kapłaństwa, aby osłabić Kościół katolicki od środka. Był pomysł, aby ci mężczyźni otrzymali święcenia i awansowali na wpływowe stanowiska jako prałaci i biskupi. Właśnie obecnie są na najwyższych stanowiskach i pracują nad zmianami, aby osłabić skuteczność Kościoła w zmaganiu z komunizmem”. Dodd jeszcze wielokrotnie powtarzała publicznie tę tezę, więc nie ma powodu, aby jej nie wierzyć. Była przecież zdeklarowaną fanatyczką, gotową na wcielanie w życie ideologii Marksa i Lenina. A przecież zniszczenie Kościoła i religii było jednym z podstawowych narzędzi lewicy dla uzyskania bezgranicznych wpływów.

Demoralizacja kapłanów i zniszczenie Kościoła od środka wydawało się taktyką zarówno bezpieczną, jak i skuteczną. Obracając się w swoich homoseksualnych kręgach, agenci nie musieli niczego się obawiać i czuli się jak pączki w maśle. – Wystarczało, że prowadzą podwójne życie – uważa Grzegorz Górny. Jak konkluduje to Voris? „Komunizm, przed którym Matka Boża ostrzegała w Fatimie, że rozprzestrzenia swoje błędy na całym świecie, przeniknął do Kościoła poprzez homoseksualnych mężczyzn, którzy chcieli zniszczyć Kościół, niszcząc kapłaństwo. Czy ktoś ma lepsze wytłumaczenie?”.

 


SERCE Z WŁOCHAMI, ROZUM KU MOSKWIE

Bella Maria Asunta Isabella Visano Dodd urodziła się w 1904 r. w maleńkiej mieścinie Picerno, w prowincji Potenza, we Włoszech. Była najmłodszym z dziesięciorga rodzeństwa. Rodzice wyemigrowali do USA z biedy i osiedlili się w okolicach Nowego Jorku. Już w szkole średniej i na studiach nauczycielskich na Uniwersytecie Columbia zetknęła się z postępowymi poglądami i lewicowym aktywizmem. Następnie ukończyła prawo na Uniwersytecie Nowojorskim. Równocześnie pracowała jak nauczyciel historii w wielu szkołach. Podróżowała także po Europie, gdzie wpływy socjalistów i komunistów stawały się coraz większe. Wstąpiła do amerykańskiego Związku Nauczycieli, pnąc się po szczeblach kariery związkowej. Jednocześnie dołączyła do Literackiego Komitetu Antyfaszystowskiego, aby stać się zagorzałą aktywistką ruchu komunistycznego w Stanach Zjednoczonych. W rezultacie wstąpiła do Partii Komunistycznej i została pełnoetatowym politykiem tego ugrupowania.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 2 sierpnia

Poniedziałek, XVIII Tydzień zwykły
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Euzebiusza z Vercelli, biskupa albo wspomnienie św. Piotra Juliana Eymarda, prezbitera
Mój lud nie posłuchał mego głosu.
+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Mt 14, 13-21
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYE-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter