19 lipca
piątek
Wincentego, Wodzislawa, Marcina
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Nowi diakoni w diecezji warszawsko-praskiej

Ocena: 0
1721

W sobotę 20 maja bp Jacek Grzybowski sprawował Mszę świętą w konkatedrze pw. MB. Zwycięskiej na warszawskim Kamionku, podczas której wyświęcił pięciu kleryków V roku Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej, na diakonów.

fot. Jacek Kalinowski

Mszę świętą koncelebrowaną, w której wzięli udział m.in. ks. rektor Tomasz Sztajerwald i ociec duchowny Grzegorz Zagórowski oraz proboszczowie z parafii, gdzie przyszli diakoni odbywali praktyki akolickie, a także proboszczowie z parafii pochodzenia diakonów. Wśród zaproszonych gości obecni byli, przede wszystkim rodzice, rodzeństwo i przyjaciele.

Przyszli diakoni zostali wprowadzeni do świątyni w procesji przy wtórze pieśni „Qui mihi ministrat”. Są to: Artur Frej – parafia św. Marii Magdaleny w Warszawie, Radosław Wojciech Janowski – parafia Miłosierdzia Bożego w Otwocku-Ługach, Mikołaj Franciszek Lipski – parafia Zwiastowania Pańskiego w Warszawie (Archidiecezja Warszawska), Jan Jakub Podczaski – parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Dąbrówce, Wojciech Wielądek – parafia św. Andrzeja Boboli w Rajszewie.

W homilii bp Grzybowski powiedział m.in.

(…) w darze Chrztu Świętego zostaliśmy włączeni w Kościół jako wspólnotę wiary, ale także przyjęliśmy zobowiązanie wynikające z sakramentu chrztu, komunii świętej, sakramentu bierzmowania. (…) Słowa „Trwajcie mocni w wierze” – są skierowane do każdego z nas.


Bp Jacek Grzybowski zwracając się bezpośrednio do diakonów mówił m.in.

(…) przekonacie się o tym realizując zarówno katechezę jak i posługę w parafii bardzo szybko. Przekonacie się, że dosłownie ludzie dzisiaj nie wiedzą, co czytają dzisiaj. Nie umieją czytać rzeczywistości, rozumieć, analizować. Nie widzą związku pomiędzy swoim życiem a sprawami nadprzyrodzonymi

 

ZOBACZ TAKŻE: http://idziemy.pl/kosciol/o-diakonacie-kobiet/69091 

GALERIA

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 lipca

Piątek, XV Tydzień zwykły
Moje owce słuchają mego głosu,
Ja znam je, a one idą za Mną.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 12, 1-8
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna do św. Anny 17-25 lipcaNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter