24 marca
piątek
Marka, Gabriela, Katarzyny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Papież do policjantów: bądźcie rzemieślnikami pokoju w społeczeństwie

Ocena: 0
440

„Bardzo potrzeba dziś ludzi, którzy pracują na rzecz pokoju nie tyle pięknymi słowami, ale czynami, starannie wykonując swoje obowiązki w służbie dobra wspólnego!” - powiedział papież do przedstawicieli funkcjonariuszy włoskiej policji i Inspektoratu Bezpieczeństwa Publicznego w Watykanie oraz ich rodzin i kapelanów. Franciszek wyraził wdzięczność za służbę, którą z samozaparciem i poświęceniem pełnią na placu św. Piotra i na terenie przylegającym do Watykanu.

Fot. Vatican Media

Ojciec Święty wspomniał o ich hojnym zaangażowaniu służb porządku publicznego przy okazji jego wizyt na terenie Rzymu i w całych Włoszech. Dodał, że ta posługa może być znakiem bliskości Boga wobec braci i sióstr, których spotykają na co dzień i którzy czekają na gest życzliwości i powitania z ich strony. Jest to konkretny sposób bycia „rzemieślnikami” pokoju.

Zachęcam was do wytrwania w ideałach i postanowieniach, które inspirują wasze życie i postępowanie w wykonywaniu powierzonych wam delikatnych zadaniach. Mam nadzieję, że wasza praca, nierzadko wykonywana z wyrzeczeniem i ryzykiem, będzie zawsze ożywiona chęcią pomocy bliźniemu i wspólnocie

– podkreślił papież.

Niech narodziny Pana Jezusa, które właśnie obchodziliśmy, podtrzymują w was zawsze żywe chrześcijańskie poczucie braterstwa i solidarności. Zapraszam was do ponownego odkrycia piękna i wciąż nowej mocy Ewangelii oraz do uczynienia jej wyrazistą w waszych sumieniach i w waszym życiu, odważnie świadcząc o Bożej miłości w każdym środowisku, także w miejscu pracy.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 marca

Sobota, IV tydzień Wielkiego Postu
Sprawiedliwości Twojej nie kryłem w głębi serca,
+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Łk 1, 26-38
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter