15 kwietnia
poniedziałek
Ludwiny, Waclawy, Anastazji
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Papież niesie pocieszenie włoskiemu wdowcowi i ojcu trojga dzieci

Ocena: 0
490

W Boże Narodzenie papież Franciszek rozmawiał z włoskim wdowcem, którego żona zmarła w wyniku komplikacji po urodzeniu bliźniąt. „Były to słowa pocieszenia i dające nadzieję w obliczu cierpienia rodziny” – stwierdził towarzyszący rodzinie kapłan, który w mediach społecznościowych poinformował o papieskim telefonie.

Fot. Vatican Media

41-letnia Viviana Delego zmarła 22 grudnia po urodzeniu bliźniąt – chłopca Edoardo Marii i dziewczynki Emilii Marii – w szpitalu w Brindisi. Kobieta osierociła także 6-letnią córeczkę. O tej tragedii poinformował Ojca Świętego proboszcz parafii, do której należy rodzina, a papież postanowił zadzwonić do młodego ojca i wdowca. Ks. Donato Luzii podkreślił, że dla cierpiącego mężczyzny ta rozmowa była ogromnym pocieszeniem.

Doświadczyliśmy serca pasterza, który jest czuły i bardzo wrażliwy oraz matczynej bliskości Kościoła, widzialnej w pokornych gestach papieża 

– napisał kapłan w mediach społecznościowych.

Włoskie media publikują też list, jaki Giacomo Cofano przesłał do lekarzy i pielęgniarek po śmierci swej żony. Dostali go pracownicy oddziału reanimacji, którzy, jak napisał mężczyzna, byli prawdziwymi aniołami; z wielkim oddaniem, profesjonalizmem i ludzką czułością próbowali do końca uratować jego żonę. Za pomoc podziękował także personelowi oddziału neonatologii, na którym przebywają przedwcześnie urodzone bliźnięta. O swej modlitwie za rodzinę, jak i personel medyczny w tym trudnym czasie zapewnił papież Franciszek.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 15 kwietnia

Poniedziałek, IIITydzień wielkanocny
Nie samym chlebem żyje człowiek,
lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 6, 22-29
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)


ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter