21 września
poniedziałek
Jonasza, Mateusza, Hipolita
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Pielgrzym z krzyżem przybył na Jasną Górę

Ocena: 4.97143
1291

27-letni Michał Ulewiński, który pieszo przemierza Polskę z 15 -kilogramowym krzyżem na ramieniu przybył w środę, 29 lipca do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej. Miesiąc temu wyruszył na pielgrzymkę pokutną w intencji narodu polskiego i nawrócenia tych, którzy są daleko od Boga. „Na Jasnej Górze modlę się szczególnie o jedność Polaków" - podkreśla.

Fot. facebook.com / Państwo Boże / Michał Ulewiński

Szczęść Boże. Dotarłem do tronu naszej ukochanej Mamusi, naszej Polskiej Kany Galilejskiej. Spełniając prośbę Maryi na weselu, Jezus pokazał nam, że Matce niczego nie odmówi. Gdy w 1920 roku Matka Boża obroniła nas przed bolszewikami w Częstochowie, modliły się setki tysięcy naszych rodaków, więc weźmy z nich przykład, aby dokonał się kolejny cud.
W 100 rocznicę Cudu nad Wisłą chciałbym zaprosić Was do wzięcia udziału w Nowennie Pompejańskiej od 15 sierpnia do 7 października; Aby Matka Boża Łaskawa zjednoczyła serca Polaków. Jutro zostaję w Częstochowie, a w piątek rano ruszam w dalszą trasę. Błogosławionej nocy. Pokój z Wami kochani.

- napisał pielgrzym-pokutnik na Facebooku, gdzie relacjonuje swoją wędrówkę.

Michał rozpoczął pielgrzymkę pokutną 24 czerwca w miejscowości Różaniec w woj. warmińsko-mazurskim. Na ramieniu niesie krzyż, przemierzając Polskę modli się w intencji Ojczyzny. „Na ten krzyż położyłem wszystkie grzechy narodu polskiego i złączyłem je z ofiarą na krzyżu naszego Pana Jezusa Chrystusa, ofiarując to wszystko kochanemu Ojcu" – wyjaśnia wędrowiec.

Sam doświadczył nawrócenia w 2015 roku na rekolekcjach, gdzie spotkał ks. Dominika Chmielewskiego. „Poszedłem do spowiedzi i od tego się tak naprawdę wszystko zaczęło, zacząłem żyć z Panem Bogiem fair i budować swoje życie na jego przykazaniach. Cały czas staram się to robić, codziennie się nawracać. Wcześniej moje życie było bardzo dalekie od Boga, na niczym mi nie zależało, imprezy, tak to głównie wyglądało. Teraz jest zmiana o 180 stopni. To była taka religijność tradycyjna, bo trzeba iść do kościoła, nie było tam żadnej głębi, żadnej osobistej relacji z Panem Bogiem".

27-latek przyznaje, że inspiracją do wybrania takiej formy pielgrzymowania była lektura Pisma Świętego i „Dzienniczka” św. s. Faustyny. Pragnie, aby trasa jego pielgrzymki wyznaczyła krzyż na mapie Polski.

Studiując pewne fragmenty, po prostu poczułem w sercu, że Bóg chce, żebym podjął taką inicjatywę. Żebym nakreślił na Polsce znak krzyża i uzyskał błogosławieństwo do budowania 'państwa Bożego', żeby Polska była takim państwem, jakim Pan Bóg chce. Ale wiedziałem, że do tego potrzebna jest pokuta, więc właśnie taką podjąłem pokutę za każdego Polaka, i mam nadzieję, że owoce będą takie, że po prostu Polacy zrozumieją, że my potrzebujemy tej pokuty

- wyjaśnia Pielgrzym.

Przed nim jeszcze miesiąc wędrówki. Każdy dzień to czas modlitwy, marszu i rozmów ze spotkanymi ludźmi.

Dzień zawsze staram się rozpoczynać modlitwą, potem śniadanie i Msza św. Różaniec towarzyszy mi praktycznie przez cały dzień. Każdego dnia jestem gdzieś zapraszany na obiad, jak zjem, ruszam dalej. Potem jakieś lokum, ale tak naprawdę nie wiem każdego dnia, gdzie będę spał. Pan Bóg się wszystkim opiekuje i naprawdę błogosławi. Jeżeli my zjednoczymy się i wspólnie podejmiemy tę pokutę i Pan Bóg będzie nam błogosławił tak, jak mi błogosławi w tej podróży, to Polska będzie wielkim narodem.

- opowiada w rozmowie z Radiem Jasna Góra.

20 lipca Michał dotarł do Zakopanego. To był ważny etap w jego wędrówce. Kiedy stanął z krzyżem na Giewoncie modlił się w intencji Polski.

„W całym Narodzie i Państwie Polskim - Króluj nam, Chryste!" - prosił Boga.

Michał podkreśla ogromne wsparcie ze strony wielu osób, które pozdrawiają go w różnych miejscach i pomagają mu nieść krzyż. Jego wędrówkę można oglądać na kanale YouTube „Państwo Boże”, a także śledzić na Facebooku.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 września

Poniedziałek, XXV Tydzień zwykły
+ Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty
«Chcę raczej miłosierdzia niż ofiary»
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Ef 4,1-7.11-13; Ps 19,2-5; Mt 9,9-13
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

- Reklama -


Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter