29 lutego
czwartek
Lecha, Lutoslawa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Przeżyj "7 niecierpliwych poranków"

Ocena: 0
2120

– Obudźmy w sobie pragnienie przyjścia Pana – zachęca Mariusz Marcinkowski, lider główny męskiej wspólnoty Przymierze Wojowników. I zaprasza w ostatnich dniach przed Bożym Narodzeniem do udziału w internetowych rekolekcjach.

fot. YouTube, 7niecierpliwychporankow.pl

„7 niecierpliwych poranków” to rekolekcje skierowane do wszystkich chętnych, również do kobiet. Opierają się na Wielkich Antyfonach adwentowych, zwanych przez niektórych Antyfonami „O”, obecnych w liturgii Kościoła w czasie bezpośredniego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. – Tradycja Kościoła przypisuje ich autorstwo św. Grzegorzowi Wielkiemu. Są one wyrazem głębokiego wołania o przyjście Pana. Każda z tych antyfon czerpie z proroków Starego Testamentu i ukazuje historię zbawienia – opisuje Mariusz Marcinkowski.

Ci, którzy zadeklarują udział w rekolekcjach na stronie www.7niecierpliwychporankow.pl, każdego poranka między 17 a 23 grudnia otrzymają dostęp do krótkiego filmu z komentarzem odwołującym się do antyfony z danego dnia. Dostaną także SMS-a z inspirującą myślą i wyzwaniem na kolejny dzień rekolekcji (SMS-y są darmowe).

Celem „7 niecierpliwych poranków” jest wzbudzenie w uczestnikach tęsknoty za Panem i pragnienia spotkania z Nim. – Jak Izraelici oczekiwali przyjścia Mesjasza, tak te ostatnie dni Adwentu mają nas ukierunkować na oczekiwanie powtórnego przyjścia Zbawiciela – podkreśla lider główny PW. – Może masz poczucie, że Adwent jakoś ci umknął, że nie skorzystałeś z tego czasu. Ja często mam tak, że przez komercjalizację świąt Bożego Narodzenia tracę z oczu ich piękno. Jeśli tak się czujesz, a chcesz poczuć się jak ten lud Izraela, który czeka na spełnienie obietnic od Pana, zapraszam Cię do udziału w tych rekolekcjach: 7 dni, 7 wyzwań, 7 poranków – zaprasza Mariusz Marcinkowski.

Szczegóły i zapisy na stronie www.7niecierpliwychporankow.pl.

Mariusz Marcinkowski jest teologiem, trenerem rozwoju osobistego i rozwoju par, trenerem liderów, doradcą życia rodzinnego. Specjalizuje się w szeroko pojętym wsparciu w rozwoju i zmianie. Wraz z żoną tworzy i prowadzi kurs Przepis na Miłość (www.przepisnamilosc.pl) oraz projekt Przepis na randkę (www.przepisnarandke.pl). Wraz z Michałem Piekarą założył męską wspólnotę Przymierze Wojowników, w której jest liderem głównym. Pełni też funkcję prezesa Fundacji na rzecz rozwoju mężczyzn Przymierze Wojowników (www.przymierzewojownikow.pl). Jego ostatnią aktywnością jest program Powołani do Przywództwa (www.powolanidoprzywodztwa.pl). Prowadzi konferencje i warsztaty dla narzeczonych, małżonków oraz mężczyzn. Jest szczęśliwym mężem i ojcem.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 lutego

Czwartek, II Tydzień Wielkiego Postu
Błogosławieni, którzy w sercu dobrym i szlachetnym zatrzymują słowo Boże
i wydają owoc dzięki swojej wytrwałości.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Łk 16, 19-31
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

+ Nowenna zawierzenia woli Bożej - o. Dolindo

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter