25 czerwca
wtorek
Lucji, Wilhelma, Doroty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Rekolekcje dla mężczyzn

Ocena: 4.55
3939

W parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie, al. KEN 101, w dn. 14-16 lipca odbędą się rekolekcje dla mężczyzn „Droga Lwa”. 

Fot. mat. pras.

To trzydniowe, intensywne ćwiczenia duchowe dla mężczyzn, na które składają się konferencje, praca w grupach, modlitwy i indywidualne rozmowy. Poruszane są takie tematy jak: zranienia, fałszywe przekonania, relacja z ojcem, misja życiowa, słowo Boże.

Droga Lwa jest organizowana przez katolicki ruch formacyjny Droga Odważnych, który działa w Polsce od 14 lat z asystencją kościelną braci kapucynów prowincji warszawskiej. Charyzmatem ruchu jest formacja mężczyzn na Bożych przywódców, czyli takich, którzy wezmą odpowiedzialność za życie swoje i bliskich oraz będą służyć Kościołowi. Ruch skupia uwagę na rozwoju fizycznym, osobowym i duchowym, opierając się na duchowości ignacjańskiej, psychologii oraz nauczaniu Kościoła katolickiego. Ideał Drogi Odważnych zawiera się w słowach: miłość, służba i formacja. 

W ciągu 7 edycji „Drogi Lwa”, które dotychczas zorganizowaliśmy, rekolekcje te odmieniły życie setek mężczyzn

– zachęcają do udziału organizatorzy. 

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje tygodnik "Idziemy".

Konferencje poprowadzą: 

br. Adam Zwierz OFMCap – kapucyn, odpowiedzialny za formację postulantów, misjonarz, spowiednik, asystent kościelny Drogi Odważnych.

Mariusz Marcinkowski – mąż, ojciec, teolog, trener rozwoju osobistego, certyfikowany mówca, trener i coach Maxwell Leadership Certified Team. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie trenerskie i mentorskie.

Dawid Gacek – mąż, ojciec, muzyk i inspirujący mówca oraz mentor, od 10 lat jako muzyk prowadzi warsztaty dla nauczycieli. 

Paweł Bodzon – mąż, ojciec, absolwent Psychologii i Nauk o Rodzinie na Uniwersytecie im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Praktykę psychologiczną odbywał w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii na oddziale psychiatrycznym dla dzieci. Prowadzi Psychoterapię indywidualną. 

Michał Paczuła – mąż, ojciec, certyfikowany Project Manager, absolwent Krakowskiej Akademii im. A.F. Modrzewskiego. Od 4 lat działa w temacie rozwoju mężczyzn, Dyrektor Fundacji Droga Odważnych.

Bilety na „Drogę Lwa” można nabyć przez stronę https://drogalwa.pl/bilety

Organizatorzy nie zapewniają noclegów i wyżywienia w czasie rekolekcji. Uruchomiony został link na wydarzeniu na Facebooku, gdzie chętni mogą zgłosić potrzebę noclegu, a także dojazdu, by osoby mieszkające w Warszawie pomogły w tym zakresie.

Wydarzenie na Facebooku - https://www.facebook.com/events/6465669430193039?ref=newsfeed

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Dziennikarka tygodnika „Idziemy”, absolwentka ziołolecznictwa na SGGW i dziennikarstwa na UW, korespondentka Vatican News


irena.swierdzewska@idziemy.com.pl

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 czerwca

Wtorek, XII Tydzień zwykły
Dzień powszedni
Ja jestem światłością świata,
kto idzie za Mną, będzie miał światło życia.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 7, 6. 12-14
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter