24 września
czwartek
Gerarda, Ruperta, Tomiry
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Relacja z pielgrzymki do Ostrówka (zdjęcia)

Ocena: 5
326

W dniach 25-26 lipca odbyła się XII Piesza Pielgrzymka z Warszawy do Ostrówka. Tegorocznym hasłem były słowa „Ukryta Miłość - Jezus w Eucharystii”. Pielgrzymka wpisuje się w siódmy rok dziewięcioletniej nowenny w intencji powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

fot. ks. Marcin Łukasiewicz

Grupa 150 osób wyruszyła w sobotę wieczorem po Mszy świętej o godz. 21.00 z Sanktuarium św. Faustyny na ul. Żytniej 1. Pielgrzymi pokonali dniem i nocą trasę, która liczyła 37 kilometrów. Pątnicy szli w całkowitym milczeniu, po godz. 6.00 włączono nagłośnienie.

– Pierwszy postój został zarządzony przy katedrze warszawsko-praskiej. Następnym miejscem na regeneracje sił, była parafia św. Trójcy w Ząbkach. O godzinie 4.00 dotarliśmy do parafii św. Matki Teresy z Kalkuty w Kobyłce-Turowie w której uczestniczyliśmy do godz. 5.30 w wystawieniu Najświętszego Sakramentu i nabożeństwie dziękczynno-błagalnym. Około godz. 6.00 zatrzymaliśmy się w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie, a potem w Duszkach u Państwa Dzięciołów. Ostatni postój odbył się w parafii NMP Matki Kościoła w Ostrówku, gdzie zjedliśmy obiad. We wszystkich parafiach zostaliśmy życzliwie przyjęci przez proboszczów i parafian – relacjonuje ks. Marcin Łukasiewicz opiekun duchowy pielgrzymki.

Zakończenie pielgrzymki odbyło się w Domu św. Faustyny. O godz. 15.00 odprawiona została koronka do Bożego miłosierdzia, a po niej Msza święta polowa pod przewodnictwem bp Romualda Kamińskiego.

Więcej zdjęć: domfaustyny.pl/7091

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 24 września

Czwartek, XXV Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni
Ja jestem drogą i prawdą, i życiem.
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Koh 1,2-11; Ps 90,3-6.12-14 i 17; Łk 9,7-9
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)


 

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter