30 czerwca
czwartek
Emilii, Lucyny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tajemnica i moc różańca

Ocena: 4.58868
1959

Modlitwa różańcowa ma ogromną moc. Jest „przedziwna w swej istocie i głębi” – mówił św. Jan Paweł II, wielki miłośnik i propagator różańca.

fot. cathopic.com

Kocham Matkę Bożą, dlatego codziennie staram się przy Niej być i wsłuchiwać w Jej głos. Różaniec jest dla mnie ważną modlitwą, choć przyznaję, że nie jest mi łatwo się modlić. Doświadczam wielu trudności, braku skupienia, rozproszenia. Proszę wtedy Ducha Świętego o pomoc i trwam przy Maryi, bo wiem, że kiedy jestem przy Niej, jestem przy Bogu, który daje mi pokój serca i siły na każdy dzień.

Pamiętam, kiedy jeszcze w czasach studenckich, przechodziłam różne zawirowania losu, w tym czasie moja mama modliła się na różańcu, powierzając mnie opiece Najświętszej Maryi Panny. Miałam świadomość, że trwa walka o moją duszę, serce, życie, a różaniec wyrywa mnie z przeróżnych niebezpieczeństw duchowych, które dzień po dniu zabierały mi wolność, mamiąc swawolą i złudzeniami tego świata. Dziś wiem – bo tego doświadczyłam – że grzech przynosi śmierć, sprawia, że pogrążamy się w ciemności, smutku, otchłani zła, która oddziela nas od kochającego Boga. Mocą modlitwy różańcowej Matka Boża prowadzi nas drogą nawrócenia do naszego Ojca w niebie. Sprawia, że już tu na ziemi możemy cieszyć się wolnością dzieci Bożych.

Poprzez orędzia fatimskie Najświętsza Maryja Panna wzywa nas do codziennej modlitwy różańcowej: „Przyszłam upomnieć ludzkość, aby zmieniła życie i nie zasmucała Boga ciężkimi grzechami. Niech ludzie codziennie odmawiają różaniec i pokutują za grzechy”. Tę samą prośbę Matka Boża wypowiedziała podczas objawień w Gietrzwałdzie: „Życzę sobie, abyście codziennie odmawiali różaniec”.

Bądźmy wierni temu wezwaniu. Razem z Maryją możemy uczynić wiele dobrego, modlić się o nawrócenie naszych bliskich, ratować rodziny, a nawet świat, który coraz bardziej pogrąża się w chaosie i odmętach grzechu.

Zachęcam do codziennej modlitwy różańcowej, szczególnie w naszych rodzinach. Zbliża się miesiąc październik. To czas, kiedy w parafiach odbywają się nabożeństwa różańcowe. Zróbmy wszystko, co w naszej mocy, aby nie zabrakło nas na tej pięknej i ważnej modlitwie.

Zawsze rozczula mnie moja bliska znajoma, która modli się na różańcu ze swoimi wnukami. Potrafi ich tak umiejętnie zmotywować, że czas modlitwy jest dla dzieci wielką przygodą. Każdy ma swoją tajemnicę do odmówienia, wszyscy czuwają, żeby nikomu nie pomyliły się paciorki, a najmłodszym babcia podpowiada, który „koralik” jest następny w kolejności.

Trwajmy przy Najświętszej Maryi Pannie, to najlepsza Mama na świecie, która nigdy nas nie opuszcza. Jest z nami zawsze, aż do śmierci, a później przez całą wieczność. Św. Ludwik Maria Grignion de Montfort zapewnia nas o obietnicy Matki Bożej, która „szybko wyprowadzi z czyśćca te dusze, które z pobożnością odmawiały różaniec”.

Również św. Urszula Ledóchowska zachęca nas, abyśmy „pokochali różaniec! Niech on nam będzie wiernym przyjacielem, pocieszycielem, drogowskazem do nieba”.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 30 czerwca

Czwartek, XIII Tydzień zwykły - wspomnienie Świętych Pierwszych Męczenników
św. Kościoła Rzymskiego

On wstał i poszedł do domu.
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 9, 1-8
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszNajczęściej czytane komentarzePOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter