8 grudnia
środa
Marii, Światozara, Makarego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

W Boże Narodzenie Maryja wyprowadza dusze z Czyśćca

Ocena: 4.45542
6607

Boże Narodzenia to szczególny czas łaski, kiedy Matka Boża wybawia z Czyśćca wielką liczbę dusz. Austriacka mistyczka Maria Simma (1915-2004) w rozmowie z Nickiem Eltzem, autorem książki „Uwolnijcie nas stąd!” powiedziała: „w Święta Bożego Narodzenia najwięcej dusz jest wybawionych, ale również zależy to od ilości otrzymanych przez duszę modlitw lub uczynków w swojej intencji. Święta Bożego Narodzenia są szczególne, ponieważ jest to dzień najbardziej obfitujący w łaski”. Potwierdza to również s. Maria od Krzyża, zmarła w opinii świętości, która w swoich notatkach napisała: „Nie w Zaduszki jednak unosi się największa ilość dusz do nieba, lecz w noc Bożego Narodzenia” („Rękopis z czyśćca”).

Fot. cathopic.com/Obraz Ludovico Caracciego (ok. 1610), Vatican Pinacoteca, Web Gallery of Art. Anioł uwalnia dusze w czyśćcu/Wikimedia commons

W książce „Moje przeżycia z duszami czyśćcowymi" Maria Simma podkreśla wagę modlitwy w intencji dusz, które przebywają w Czyśćcu. Możemy im pomóc ofiarując w ich intencji Msze święte i odpusty. Wielką moc ma również Różaniec, Koronka do Bożego Miłosierdzia, Litania za zmarłych, czy modlitwa św. Gertrudy.

Duszom czyśćcowym pomaga się Różańcem i uczynkami miłosierdzia. Uciekajmy się do Matki Bożej, aby przyszła im Ona z pomocą, łagodząc ich cierpienia i płomień, jaki je dręczy

– mówił św. Ojciec Pio.

Modlitwa św. Gertrudy za dusze w Czyśćcu

O najłaskawszy Jezu który dla naszego odkupienia ludzką naturę przyjąłeś na siebie i poniosłeś śmierć najboleśniejszą, zlituj się nad duszami, w Czyśćcu zatrzymanymi. Zlituj się nad jękiem ich boleści, zlituj się nad łzami które wylewają podnosząc oczy do Ciebie, i przez moc Męki Twojej daruj im kary, na jakie grzechy ich zasłużyły; Niech Krew Twoja, o Nąjmiłosierniejszy Jezu, spłynie do czyśćcowego więzienia dla orzeźwienia i pocieszenia dusz w nim cierpiących. Wyciągnij do nich błogosławione ręce Twoje i wprowadź je do miejsca ochłody, światła i wiecznego pokoju. Amen

Słowa Matki Bożej do św. Brygidy Szwedzkiej:

„Ja jestem Matką dusz czyśćcowych. Moje modlitwy łagodzą czyśćcowe męki tych, którzy znosić je muszą. Jestem Matką pocieszenia dla dusz cierpiących, które na wezwanie mego imienia radują się jak chorzy, usłyszawszy słowa pocieszenia od lekarza”.

Święci o duszach czyśćcowych:

 „Módl się zawsze do Najświętszej Panienki za dusze czyśćcowe. Ona czeka na twoją modlitwę, aby zanieść ją przed tron Boży, uwalniając natychmiast dusze, za które ty się modlisz“.
Św. Leonard z Porto Maurizio

 „Mój Anioł Stróż dał mi rozmawiać z pewną duszą czyśćcową. Powiedziała mi: zlituj się nade mną. Nikt z żyjących nie może zrozumieć, jak ogromne są te cierpienia! Zlituj się nade mną...  Poleciłam ją Najświętszej Panience i wydało mi się, że zobaczyłam radość tej duszy, kiedy mówiła mi: Teraz wiem, że rychło wyjdę stąd dzięki twojej miłości. Po krótkim czasie ujrzałam tę duszę uwolnioną od jej cierpień, całą piękną i chwalebną, przyodzianą w niewypowiedziany blask. Wydawała się być nowym słońcem; co więcej - postawiona obok naszego słońca, byłaby jaśniejsza od niego“.
Św. Weronika Giuliani (kapucyńska stygmatyczka)

 „Pamiętajmy o tym, że jutro jest święto Matki Bożej Szkaplerznej, będącej szczególną opiekunką dusz czyśćcowych. Polecajmy tej drogiej Matce święte dusze w czyśćcu. Któż z nas nie ma tam swoich bliskich i kto wie, jak wielu z nich cierpi tam może - a nawet z pewnością - także przez nas... Prośmy Mamę, aby przyszła im z pomocą, łagodząc ich cierpienia i chłodząc dręczący ich płomień. Jeżeli my będziemy miłosierni w stosunku do nich, jeżeli - nie daj Bóg! - i my będziemy musieli pójść do czyśćca, Pan Bóg sprawi, iż pojawią się inni, którzy pomogą z kolei nam“.
Św. Ojciec Pio

 „Szczęśliwy jest każdy, kto się poświęcił Maryi. Ona bowiem wspiera sługi swoje nie tylko za życia, ale nawet w czyśćcu. (…) Ale nie poprzestaje na pocieszaniu i wspomaganiu tych dusz czyśćcowych, lecz nawet wyprowadza je stamtąd swoim pośrednictwem”.
Bł. Honorat Koźmiński

 „Ujrzałam Anioła Bożego, który mi kazał pójść za sobą. W jednej chwili znalazłam się w miejscu mglistym, napełnionym ogniem, a nim całe mnóstwo dusz cierpiących. Te dusze modlą się bardzo gorąco, ale bez skutku dla siebie, my tylko możemy im przyjść z pomocą. Mój Anioł Stróż nie odstępował mnie ani na chwilę. I zapytałam się tych dusz, jakie ich jest największe cierpienie? I odpowiedziały mi jednoznacznie, że największym dla nich cierpieniem, to jest tęsknota za Bogiem. Widziałam Matkę Bożą odwiedzającą dusze w czyśćcu. Dusze nazywają Maryję „Gwiazdą Morza”. Ona im przynosi ochłodę. Chciałam więcej z nimi porozmawiać, ale mój Anioł Stróż dał mi znak do wyjścia. Wyszliśmy za drzwi tego więzienia cierpiącego. Usłyszałam głos wewnętrzny, który powiedział: Miłosierdzie Moje nie chce tego, ale sprawiedliwość każe. Od tej chwili ściśle obcuję z duszami cierpiącymi.”.
Św. s. Faustyna

Św. Dionizjusz i św. Jan Chryzostom również twierdzili, że w Boże Narodzenia Matka Boża prowadzi do Nieba rzesze dusz czyśćcowych. Wskazywali także święta maryjne (szczególnie Wniebowzięcie Najświętszej Panny Maryi), Dzień Zaduszny, Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego jako czas szczególnej łaski dla dusz w Czyśćcu.

Źródło: krolowa.pl/matka-dusz-czysccowych, ziarnonadziei.pl, www.franciszkankiniepokalanej.pl, radioniepokalanow.pl, s. Anna Czajkowska WDC, „Szczególne dni miłosierdzia dla dusz czyśćcowych” apdc.wspomozycielki.pl, „Rękopis z czyśćca”, Michalineum 1999, s. 65., Nicky Eltz, „Uwolnijcie nas stąd” , Kraków, s. 77.

Czytaj także:

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 9 grudnia

Czwartek, II Tydzień Adwentu
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Jana Diego Cuauhtlatoatzin
Pan jest łagodny i bardzo łaskawy.
+ Czytania liturgiczne (rok  C, II): Mt 11, 11-15
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter