22 września
niedziela
Tomasza, Maurycego, Joachima
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

W Częstochowie tron swój wzniosła

Ocena: 5
600

Chodzimy na Jasną Górę, aby dać ujście naszym łzom i zaczerpnąć siły na lepsze jutro – dla siebie, dla bliskich, ale też dla kraju czy świata.

fot. ks. Henryk Zieliński/Idziemy

Kiedy człowiek spotyka Boga, coś ważnego dzieje się w jego życiu. Do takich należało np. spotkanie Zacheusza z Chrystusem (Łk 19,1-10). Od kiedy spotkał się ze Zbawicielem, Zacheusz przestał być tym, kim był wcześniej. Zmienił się. Spotkał Boga, bo Bóg spotkał jego i zmienił jego życie: dotąd Zacheusz miał kompleks wzrostu, a Chrystus ukazał mu, w czym tkwi prawdziwa jego wielkość; miał poczucie winy, a Chrystus przebaczył mu; był słaby, Chrystus tymczasem uczynił go mocnym; bał się „opinii publicznej”, a Jezus przekonał go, że bać się winien tylko Tego, „który duszę i ciało może zatracić w piekle” (Mt 10,28).


 

Spotkania z Matką

Kiedy człowiek spotyka się z Matką Boga, wówczas na nowo staje się Jej dzieckiem; z osoby słabej staje się mocny, stojąc zaś przy Królowej, odkrywa w sobie tożsamość syna lub córki Króla. Odtąd nie boi się już świata, wszak wie, że jest z nim Królowa, Matka Boga, Pana Wszechświata.

Przez wieki ziemie polskie były „miejscem” i „okazją” do spotkań różnych ludzi, języków, narodów, wierzeń. Najwięcej jednak na ziemiach polskich było spotkań z Maryją w jasnogórskim obrazie. Nawet o tym nie wiedząc, powtarzaliśmy niemal dosłownie słowa św. Bernarda z Clairvaux, cystersa z XII wieku: „O ktokolwiek jesteś (…),nie odwracaj oczu od blasku tej gwiazdy, jeżeli nie chcesz, by cię burze pochłonęły (...).

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 34 (723), 25 sierpnia 2019 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 9 września 2019 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Autor jest relatorem w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych

NIEDZIELNY DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 22 IX

„Żaden sługa nie może dwom panom służyć. Nie możecie służyć Bogu i Mamonie!”

Dziś w Kościele: niedziela XXV tygodnia zwykłego 
+ wspomnienie św. Maurycego
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Am 8, 4-7, Ps 113, 1 Tm 2, 1-8, Łk 16, 1-13
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Lato z SalveNet - mimo zakończonych wakacji nie skończyły się rozpoczęte przez nas cykle filmów ze zbiorów SalveNet. Codziennie po godz. 10 prezentujemy kolejny. Zapraszamy!

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY


- Reklama -


Najczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -