25 maja
sobota
Grzegorza, Urbana, Magdaleny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

W rytmie kolęd

Ocena: 0
928

Już po raz czternasty w uroczystość Objawienia Pańskiego na ulice polskich miast wyjdzie Orszak Trzech Króli. Tegoroczne hasło pochodzi z kolędy „Z narodzenia Pana”.

fot. Paweł Kula/Orszak Trzech Króli

Orszak będzie skromniejszy niż przed dwoma laty, ze względu na epidemię, i oczywiście zgodny z aktualnymi wytycznymi, ale tak jak zawsze skieruje nas ku Betlejem, dokąd zmierzali trzej królowie, aby oddać pokłon nowonarodzonemu Dziecięciu.

Fundacja Orszak Trzech Króli już od lat towarzyszy nam w radosnym przeżywaniu święta Epifanii. Świętować można na wiele sposobów. Jedni będą przemierzać ulice, by wędrować za trzema królami, którzy otrzymali dar objawienia Pańskiego i zapragnęli poznać Boga, oddać Mu pokłon i skierować ku Niemu swoje życie. Inni będą przeżywać Orszak Trzech Króli za pośrednictwem mediów. Dzięki transmisji Telewizji Polskiej zobaczymy relację z orszaku w Warszawie i innych miastach Polski, a śledząc streaming na stronie Fundacji, będziemy mieli okazję oprócz warszawskiego orszaku zobaczyć sceny jasełkowe oraz poczytać felietony przybliżające działania Fundacji.

Tegoroczny Orszak Trzech Króli tematem przewodnim uczynił świętowanie. Pragniemy na nowo zrozumieć sens uroczystości, które cyklicznie towarzyszą naszemu życiu, oraz poznać sposoby ich przeżywania. Skutkiem dobrego przeżycia świąt powinna być radość, która się rodzi w naszym sercu i w nim pozostaje. Optymizm, który w nas zagości i którym dzielimy się ze światem, przybliży innych do Boga.


Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu drukowanym
Idziemy nr 01 (844), 02 stycznia 2022 r.
całość artykułu zostanie opublikowana na stronie po 05 stycznia 2022


PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 maja

Sobota, VII Tydzień wielkanocny
Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi,
że tajemnice królestwa objawiłeś prostaczkom.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mk 10, 13-16
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna do św. Urszuli Ledóchowskiej 20-28 majaNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter