28 lutego
środa
Romana, Ludomira, Lecha
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Wielkopostne Kościoły Stacyjne Łodzi - przebaczać, to znaczy miłować

Ocena: 5
576

Gdzie były sens przeczenia od Boga, gdzie radość z tego faktu, jeżeli później nie promieniowałoby nasze oblicze, albo zabrakłoby go w naszym życiu. Ten, kto nie umie przebaczyć swemu bratu, w sposób jednoznaczny pokazuje, że nie dostrzegł własnego grzechu! - mówił abp Władysław Ziółek w bernardyńskiej parafii św. Elżbiety Węgierskiej i bł. Anastazego Pankiewicza w Łodzi (na górce) w ramach liturgii Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych w Łodzi.

Fot. x. Paweł Kłys

W homilii łódzki arcybiskup senior odnosząc się do wtorkowej Liturgii Słowa przypomniał m.in. przypowieść Jezusa, w której kreśląc relację pomiędzy królem, a sługą - kieruje On naszą uwagę na relację pomiędzy nami, a Bogiem. "Ukazuje, że miłosierdzie Jego Ojca jest bez granic i wzywa nas równocześnie do naśladowania Ojca Niebieskiego mówiąc: bądźcie wiec wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz Niebieski! Sprawdzianem naszego chrześcijaństwa jest to, jak traktujemy tych, którzy wobec nas są złośliwi, krzywdzą nas, prowokują, czy nawet nas prześladują. Jezus zaprasza nas do stawiania sobie wysokich standardów!" – podkreślił emerytowany metropolita łódzki.

Miejmy serca skore do przebaczenia! Przebaczenie jest najwznioślejszą z form miłości! Okres wielkopostny to czas sprzyjający głębszemu zrozumieniu tej doniosłej prawdy. Poprzez sakrament pojednania Bóg Ojciec udziela nam w Chrystusie swego przebaczenia. Ono zaś nakłania nas, ażbyśmy w życiu okazywali miłość – traktując bliźniego nie jak wroga, ale jak brata. Przebaczenie jest istotnym składnikiem Chrystusowej Ewangelii. Przebaczać, to znaczy miłować, a miłować, to znaczy trwać w zjednoczeniu z Bogiem.

– zaznaczył arcybiskup Ziółek.

Kończąc homilię ksiądz arcybiskup zaapelował: "przebaczenie trzeba uczynić nie tylko normą naszego życia, ale i zasadą postępowania na co dzień.  Potrzeba nam słabym ludziom wsparcia z wysoka, dlatego módlmy się słowami dzisiejszego psalmu: daj mi poznać Twoje drogi Panie, naucz mnie chodzić Twoimi ścieżkami. Prowadź mnie w prawdzie według twych pouczeń, Boże i Zbawco w Tobie mam nadzieję!".

W najbliższych dniach pątnicy pielgrzymujący do Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych Łodzi nawiedzą Kościoły:
23.03. (środa) – Opatrzności Bożej
24.03. (czwartek) – Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski
25.03. (piątek) – Najświętszego Serca Jezusowego (Julianów)
26.03. (sobota) – Matki Boskiej Bolesnej

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 28 lutego

Środa, II Tydzień Wielkiego Postu
Ja jestem światłością świata,
kto idzie za Mną, będzie miał światło życia.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 20, 17-28
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

+ Nowenna zawierzenia woli Bożej - o. Dolindo
Koronka ku czci Siedmiu Boleści Matki Bożej

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter