22 lipca
poniedziałek
Marii, Magdaleny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Wielkopostny dzień skupienia katechetów

Ocena: 0
537

18 marca w kaplicy kurialnej przy Floriańskiej 3 odbył się wielkopostny dzień skupienia dla katechetów z diecezji warszawsko-praskiej. Konferencję rekolekcyjną wygłosił ks. Jarosław Januszewski – kapelan Aresztu Śledczego na Służewcu.

Fot. Wojciech Zarzycki

W spotkaniu uczestniczył bp Romuald Kamiński, który przewodniczył Mszy św. W homilii odwołał się do hasła trwającego roku duszpasterskiego:

Zawsze jest potrzebny wysiłek, aby budować mocne fundamenty i pomagać innym w budowie tych mocnych fundamentów. Kiedy podejmujemy ten arcyważny temat “Wierzę w Święty Kościół”, pragniemy promować tę wspólnotę, dla której przyszedł Pan Jezus i który tę wspólnotę stworzył, ogarnął, a przede wszystkim uposażył niezwykle – w Słowo, sakramenty. Zawarł również wytyczne, poprzez przykład Jego ziemskiego życia, a także przykład życia tych wszystkich, którzy zdali dobrze egzamin, naśladując Jego.

Biskup diecezji warszawsko-praskiej mówił, że każdemu człowiekowi bardzo potrzebne są momenty wyciszenia, ale i większego zwrócenia uwagi na relacje międzyludzkie:

Bardzo cenne są te godziny, które przeżywamy na tego rodzaju spotkaniach. Czy to tutaj, we wspólnocie nauczających i przepowiadających Słowo Boże, czy to we wspólnocie parafialnej, czy w rodzinie, kiedy fundujemy sobie bardziej sprzyjający czas do tego, aby się wyciszyć i pobyć między sobą. Wszystko to prowadzi do pewnego unormowania naszego wnętrza, do wyciszenia, do nabrania wewnętrznej energii, ale także do uspokojenia swego wnętrza po to, aby móc spokojniej i lepiej patrzeć na rzeczywistość, w której się poruszamy.

W programie spotkania były także adoracja Najświętszego Sakramentu, spowiedź oraz czas na wymianę doświadczeń.

GALERIA

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 22 lipca

Poniedziałek, XVI Tydzień zwykły
święto św. Marii Magdaleny
Mario, Ty powiedz, coś w drodze widziała?
Jam zmartwychwstałego blask chwały ujrzała.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 20,1.11-18
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

Nowenna do św. Anny 17-25 lipca
+ Nowenna do św. Szarbela 19-27 lipcaNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter