10 grudnia
niedziela
Julii, Danieli, Bogdana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Wiosenne rekolekcje KSM 2023

Ocena: 4.7
325

Od piątku 17 marca do niedzieli 19 marca trwały wiosenne rekolekcje Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Warszawsko-Praskiej. Zgromadziły młodych formujących się w oddziałach działających przy parafiach diecezji warszawsko-praskiej, a także zainteresowanych poznaniem wspólnoty.

fot. Karolina Błażejczyk

Hasłem rekolekcji były słowa św. Maksymiliana Marii Kolbego: “Moją formułą świętości są dwie litery w=W. Nasza wola (w) ma się zawsze zgadzać z wolą Bożą (W)”. Spotkanie odbyło się w Broku na terenie Nadbużańskiego Ośrodka Edukacji.

Rekolekcje poprowadził ks. Radosław Wołkowycki – do sierpnia 2022 przewodnik pomarańczowej grupy Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej, a obecnie posługujący w Duszpasterstwie Akademickim św. Anny w Warszawie.

Na zakończenie rekolekcji wybrany został na dwuletnią kadencję nowy zarząd Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Warszawsko-Praskiej. Był to również czas przygotowujący do złożenia przyrzeczeń przez kandydatów na członków KSM. W sobotę 25 marca, podczas Mszy Świętej o godz. 18:00 w Katedrze Warszawsko-Praskiej grupa młodzieży złoży przyrzeczenia na ręce biskupa Romualda Kamińskiego i zostanie oficjalnie włączona w struktury stowarzyszenia.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży jest wspólnotą zrzeszającą młodych w wieku od 14 do 30 lat. Jego misją jest wychowanie świadomych swojej wiary katolików gotowych służyć Kościołowi i społeczeństwu.

Więcej o wspólnocie można dowiedzieć się tutaj.

GALERIA

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 11 grudnia

Poniedziałek, II Tydzień Adwentu
Oto przyjdzie Król, Pan ziemi,
i zdejmie z nas jarzmo niewoli.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Łk 5, 17-26
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
Nowenna do św. Jana od Krzyża

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter