1 grudnia
piątek
Natalii, Eligiusza, Edmunda
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Wystawa bł. Carla Acutisa w Hollywood

Ocena: 4.7
455

Wystawa oparta na zbiorach opublikowanych w sieci przez bł. Carla Acutisa, dotarła do Hollywood, skąd ruszy do innych miast Kalifornii.

Fot. arch. idziemy.pl

Na swej stronie internetowej Carlo zebrał informacje o ponad 100 cudach eucharystycznych uznanych przez Kościół.

Czym częściej będziemy przyjmować Eucharystię, tym bardziej będziemy się stawać jak Chrystus, tak że na Ziemi będziemy mieć przedsmak nieba

– pisał milenials.

Wystawę do Hollywood sprowadził mężczyzna, Magat, który w lokalnym kościele zajmuje się transmisją niedzielnej Mszy. Jak wskazuje, zainteresował się historią Carla po jego beatyfikacji w 2020 r. Postanowił wybrać się do Włoch, by udać się do grobu nastolatka. Gdy jednak wraz z grupą parafialną przyjechali do Asyżu, było już trzy minuty po dziewiętnastej, kiedy to zamyka się bazylikę. Zgodnie z planem grupa udała się do innej miejscowości na nocleg – jednak on wraz z ciocią zostali w Asyżu, zdeterminowani, by pomodlić się u grobu Carla.

Teraz pragnie, by i inni mogli poznać młodego błogosławionego. Zgłosiło się już ponad 30 parafii chętnych do przyjęcia u siebie wystawy. Proboszcz hollywoodzkiej parafii, ks. Juan Ochoa, podkreśla, że nie spodziewał się tak wielkiego entuzjazmu dla projektu. Jednocześnie, jak mówi, „Carlo jest nastolatkiem, więc młodzi łatwiej mogą się z nim utożsamić”. Wystawa doskonale wpisuje się też w akcję odnowy eucharystycznej, podjętą przez Kościół w USA.

Carlo Acutis miał dane przeżyć jedynie 15 lat. Mimo to został zapamiętany jako osoba nieprzeciętna i w kilkanaście lat po śmierci został ogłoszony błogosławionym. Już jako dziecko zaskakiwał np. wtedy gdy z pomocą opiekuna sprzedał swoje zabawki, by zakupić rzeczy dla ubogich. Z drugiej strony był taki, jak jego rówieśnicy, i kochał grać w gry, próbował też swoich sił w informatyce. Jednym z owoców tego zamiłowania była wspominania strona internetowa opowiadająca o cudach eucharystycznych.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 1 grudnia

Piątek, XXXIV Tydzień zwykły
Nabierzcie ducha i podnieście głowy,
ponieważ zbliża się wasze odkupienie.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Łk 21, 29-33
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
Nowenna do św. Barbary 25 XI-3 XII

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter