30 maja
sobota
Ferdynanda, Karola, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Zainaugurowano akcję "Modlitwa i post" w intencji wyborów

Ocena: 0
421

Akcję "Modlitwa i post" w intencji wyborów zainicjowano w niedzielę Mszą świętą w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Wszyscy, którzy popierają tę inicjatywę, powinni podjąć post o chlebie i wodzie w wybranym dniu do 13 października.

PAP/Tytus Żmijewski

Na dzień rozpoczęcia akcji wybrano święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny obchodzone 8 września, a zakończenia - święto Matki Bożej Fatimskiej przypadające 13 października, kiedy odbędą się wybory do parlamentu. Inicjatorem jest kustosz sanktuarium o. Andrzej Laskosz.

Jeszcze przed rozpoczęciem akcji o. Laskosz zachęcał w Radiu Maryja, aby w wybranym dniu podjąć post o chlebie i wodzie, a także pójść na Mszę świętą, by Komunię świętą ofiarować w intencji Ojczyzny. "Sam Pan Jezus powiedział do apostołów, do uczniów, że są sprawy bardzo trudne, które można rozwiązywać modlitwą, postem" - podkreślił.

Organizatorzy akcji proszą tych, którzy chcą wziąć udział w akcji, aby zgłaszali się telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej do sanktuarium. Ma to służyć poznaniu liczby uczestników.

Podobna akcja została przeprowadzono przed wyborami do Parlamentu Europejskiego - wtedy zgłosiło się ponad 10 tys. osób. "To była rzesza ludzi, która przyczyniła się do tego, że Parlament Europejski wygląda tak, jak wygląda. (...) Ufam, że teraz będzie nas znacznie więcej, bo tu chodzi o Polskę, kraj, w którym żyjemy" - mówił o. Laskosz.

Do przyłączenia się do akcji zachęcał w niedzielę dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk, informując, że ciągle można się zgłaszać do sanktuarium. "Wspieramy zwycięstwo dla Polski" - mówił duchowny na antenie rozgłośni.

Na stronie Radia Maryja poinformowano, że chęć udziału w akcji zgłosiło dotychczas ponad 3 tys. osób.

Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II jest prowadzone przez redemptorystów. Inicjatorem powstania świątyni był o. Tadeusz Rydzyk.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 30 maja

Sobota, VII Tydzień Wielkanocny
+ dzień powszedni albo wspomnienie św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika albo wspomnienie św. Zdzisławy
Poślę wam Ducha Prawdy,
On doprowadzi was do całej prawdy.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Dz 28,16-20.30-31; Ps 11,4.5 i 7; J 21,20-25
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy

- Reklama -


Najczęściej czytane artykuły


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter