17 września
piątek
Franciszka, Roberta, Justyna
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Zalogowani do miłości - projekt Fundacji Misericors

Ocena: 0
828

Projekt LOGinLOVE to najnowsza propozycja Fundacji Misericors. W ciągu 40 dni Wielkiego Postu „zalogowani do miłości” będą codziennie spotykać się online, by dzielić się wzajemnie swoimi doświadczeniami, wspierać się i motywować do dobra.

fot. Pixabay.com

Cel jest ambitny: autorzy akcji chcą zmienić świat na lepsze. Projekt jest inicjatywą młodych, którzy współtworzyli dzieło Światowych Dni Młodzieży w Krakowie i inspirują się słowami papieża Franciszka, by nie bać się marzyć o dobrych, pełnych miłości dziełach, ponieważ Bóg błogosławi takim marzeniom.

– Współpraca podczas ŚDM pokazała nam, jak ważne jest wzajemne wsparcie i motywacja. Jak wiele może wnieść zwykły uśmiech, prosty gest. Chcemy dzielić się tym doświadczeniem z innymi – wyjaśnia Zofia Świerczyńska, współtworzącą projekt. A jego opiekun, ks. Łukasz Michalczewski dodaje, że celem akcji jest zachęta do czynienia dobra, ale także „stworzenie społeczności osób, które pragną się zatrzymać i podzielić miłością z drugim człowiekiem, bezinteresownie ofiarować dobro, a tym samym umocnić swoją duszę w miłości do Boga”.

Podczas codziennych spotkań online będą rozważane konkretne tematy, a uczestnicy projektu będą dzielić się tym, co dobrego udało się im zrobić. Na koniec każdego tygodnia będzie można pobrać #SCREENyourSOUL, czyli plakaty z hasłami, które najczęściej pojawią się w komentarzach i dyskusjach, by każdy mógł podsumować miniony tydzień pracy nad sobą w Wielkim Poście. Wszystkie treści będą publikowane na stronie Fundacji Misericors: misericors.org/log-in-love/

Fundacja Misericors powstała 2 listopada 2015 r. Idea fundacji zrodziła się jako odpowiedź na ogłoszenie przez papieża Franciszka w dniu 13 marca 2015 r. Nadzwyczajnego Roku Świętego – Jubileuszu Miłosierdzia. Zespół Fundacji tworzą osoby świeckie, we współpracy z kapłanami i osobami konsekrowanymi.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 17 września

Piątek, XXIV Tydzień zwykły
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Roberta Bellarmina, biskupa i doktora Kościoła albo wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa
Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi,
że tajemnice królestwa objawiłeś prostaczkom.

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Łk 8,1-3
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter