8 grudnia
środa
Marii, Światozara, Makarego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Zanurzenie w Słowo - "Spiesząc się" (11 grudnia)

Ocena: 5
899

Zapraszamy 11 grudnia br. do Domu Św. Faustyny w Ostrówku na jednodniowe Zanurzenie w Słowo: „Spiesząc się…”

Fot. Dom św. Faustyny w Ostrówku

Temat Zanurzenia jest nieco przekornie postawiony, bo jest zaproszeniem do zatrzymania się pośród dobrze nam znanego pośpiechu - choćby na jeden dzień. Propozycja ma posłużyć tym, którzy pragną pobyć w ciszy, prosząc Pana, by On swoim Słowem oświetlił ich codzienny trud i pośpiech.

Podczas rozważań będziemy mogli pytać Boga o swój rytm dnia, o to co się Jemu w nim podoba, a co nie.

- informują organizatorzy skupienia.

Maryja też się spieszyła… Biegła do Elżbiety, by wspólnie uwielbić Pana, gdyż wielkie rzeczy im uczynił. Co kryje się za moim pośpiechem? Komu i czemu on służy? Jakie są jego motywy? Dopiero w zatrzymaniu się i posłuchaniu Pana możemy bardziej świadomie wybierać to, po co i dlaczego tak bardzo się spieszymy.

Na Zanurzenie w Słowo zapraszamy osoby, które mają gotowość wejść w dialog ze Słowem Bożym i uczyć się rozmowy z Panem. Na dniu skupienia obowiązuje ścisłe milczenie, czyli należy wyłączyć telefon i od porannego wprowadzenia do modlitwy, aż do wieczora nie należy z nikim rozmawiać. Jest to decyzja serca, by ten czas oddać Panu i trwać w Jego Słowie. Chcemy to zrobić po to, by nasz słuch serca uwrażliwił się bardziej na mowę Boga w naszych sercach. Naszej drodze będą towarzyszyły wprowadzania do poszczególnych momentów modlitwy przygotowane przez s. Rachelę Waszkiewicz ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego. W rytm tego dnia są wpisane posiłki, czas na spacer, spowiedź, adorację i Msza św. Zapraszamy!

- czytamy na stronie Domu św. Faustyny w Ostrówku.

Informacje organizacyjne:

 •     W Domu św. Faustyny w Ostrówku przestrzegane są zasady bezpieczeństwa zgodnie z wytycznymi GIS, min. noszenie maseczek, podczas wprowadzeń i wspólnej modlitwy w kaplicy, regularna dezynfekcja wspólnych powierzchni, mierzenie temperatury termometrem bezdotykowym osób do nas przyjeżdżających, posiłki wydawane są w jednorazowych pojemnikach.
 •     Zanurzenie w Słowo rozpoczyna się o 8.30 od rejestracji
 •         9.00 - wprowadzenie w dzień modlitwy Słowem Bożym
 •         20.00 - zakończenie
 •     Weź ze sobą: Pismo Święte, notatnik, długopis, leki, jeśli ich używasz, maseczkę ochronną i inne środki bezpieczeństwa, które uważasz za stosowne.
 •     telefon info: 730 153 707
 •     zapisy: s.faustyna.ostrowek@gmail.com
 1.         Przy zapisie prosimy o podanie imienia i nazwiska, miejscowości, nr telefonu i adresu e-mail.
 2.         Koszt uczestnictwa wynosi 100 zł.
 3.         Po otrzymaniu potwierdzenia zapisu, prosimy o wpłatę bezzwrotnej zaliczki w wysokości 50 zł na nasze konto w ciągu 5 dni roboczych z dopiskiem: Zanurzenie w Słowo - 11.12.2021 r.
 4.         Dane konta: Zgromadzenie Sióstr Jezusa Miłosiernego 88 1600 1462 18177333 6000 0008.
 •     Z racji na obecną sytuację, nie planujemy Zanurzenia w Słowo z noclegiem, ale jeżeli ktoś by go potrzebował lub chciał, jest to możliwe. Prosimy o zgłoszenie takiej informacji w mailu. Pokrycie kosztów noclegu ze śniadaniem wynosi dodatkowo 60 zł.
 •     Jeżeli zapiszesz się na Zanurzenie, a ostatecznie nie będziesz mógł/mogła wziąć udziału, znajdź kogoś na swoje miejsce. Może to być dla kogoś wyjątkowa szansa spotkania się z Jezusem, a nam ułatwisz organizację.
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 9 grudnia

Czwartek, II Tydzień Adwentu
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Jana Diego Cuauhtlatoatzin
Pan jest łagodny i bardzo łaskawy.
+ Czytania liturgiczne (rok  C, II): Mt 11, 11-15
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter