19 lutego
wtorek
Arnolda, Konrada, Marcelego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Zawierzenie usuwa lęk

Ocena: 0
1045

W Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na Siekierkach w Warszawie można przygotować się do zawierzenia Jezusowi przez pośrednictwo Najświętszej Maryi Panny, na wzór św. Ludwika Marii Grignion de Montfort.

fot. Anna Dziemska

– Nasze sanktuarium podejmuje różne formy pobożności, by wzmocnić i pogłębić kult Matki Bożej. Proponujemy też 33-dniowe rekolekcje przygotowujące do zawierzenia Maryi – mówi kustosz o. Tadeusz Suślik SchP. – Dają one możliwość formacji, pomagają poznać siebie i wprowadzają w kult Matki Bożej i Pana Jezusa. Do zawierzenia może przystąpić każdy, niezależnie czy jest osobą świecką, czy konsekrowaną, kapłanem lub siostrą zakonną – wyjaśnia. – Podstawą jest „Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” św. Ludwika Marii Grignion de Montfort, którego lektura doprowadziła także Karola Wojtyłę – św. Jana Pawła II – do zawierzenia się Matce Bożej: Totus tuus.

Podobne akty zawierzenia prowadzone są także w innych miejscach w Polsce, m.in. w Niepokalanowie, choć nie zawsze z 33-dniową formułą przygotowania. Przy sanktuarium na Siekierkach rekolekcje prowadzi Wspólnota Duchowych Niewolników Maryi „Ad Iesum per Mariam”. – Maryjne zawierzenie się jest całkowitym oddaniem się Jezusowi, przez ręce Maryi, przez Jej Niepokalane Serce. Święty Ludwik de Montfort w swoim „Traktacie” wyłożył, czym jest to nabożeństwo – mówi Anna Kozikowska, z mężem Zbigniewem prowadząca Wspólnotę. – Poznajemy tam opis świętej niewoli miłości, czyli zupełnego oddania się Bogu do dyspozycji. Wszystko, co robimy, czym żyjemy, oddajemy Maryi, Ona zaś nas przygotowuje na spotkanie z Jezusem, wychowuje nas do relacji z Nim. Całe nabożeństwo jest drogą głębokiej przemiany serca, nawrócenia, uświadomienia sobie, kim jestem, oraz że wszystko, co mam, jest Bożym darem złożonym we mnie, Jemu należnym.
 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 6 (695), 10 lutego 2019 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 24 lutego 2019 r.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Dziennikarka, absolwentka SGGW i UW. Współpracowała z "Tygodnikiem Solidarność". W redakcji "Idziemy" od początku, czyli od 2005 r. Wyróżniona przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w 2013 i 2014 r.Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -