16 lipca
wtorek
Mariki, Benity, Eustachego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Zmarł ksiądz Michał Łos

Ocena: 4.4
1234

Dziś przed południem zmarł neoprezbiter Zgromadzenia Księży Orionistów ks. Michał Łos FDP. - Wierzymy, że spotkał się z Chrystusem Zmartwychwstałym, któremu tak mocno pragnął służyć jako Kapłan. Dziękujemy za wszelkie modlitwy i wsparcie - poinformowała prowincja Polska Orionistów na swoim Facebook'u.

Fot. Orioniści - Prowincja Polska / facebook.com

Ks. Michał Łos FDP miał 31 lat. Złozył nadzwyczajne śluby wieczyste w Zgromadzeniu Zakonnym Małe Dzieło Boskiej Opatrzności (Orionistów) oraz przyjął święcenia I stopnia (diakonatu) i II stopnia (prezbiteratu) zaledwie 24 maja, przebywając w ciężkim stanie w szpitalu w Warszawie. Święceń udzielił ks. Łosowi biskup  pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej Marek Solarczyk. Ceremonia, która odbyła się na oddziale onkologicznym, przebiegła w atmosferze bardzo głębokiej duchowości. Było to możliwe dzięki Ojcu Świętemu Franciszkowi, który odpowiadając na pismo Przełożonego Generalnego Zgromadzenia udzielił wszelkich niezbędnych dyspens.

Wkrótce po święceniach ks. Łosa na oddziale szpitalnym odwiedził prezydent RP Andrzej Duda przyjmując od neoprezbitera błogosławieństwo z nałożeniem na głowę pańtwa rąk.

Krótka relacja ze święceń ks. Łosa oraz jego błogosławieństwo kapłańskie opublikowane zostały na profilu FB Zgromadzenia Księży Orionistów.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 16 lipca

" Ziemi sodomskiej lżej będzie w dzień sądu niż tobie "

Dziś w Kościele: wtorek, XIV tydzień zwykły
+ wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Wj 2, 1-15a; Ps 69; Mt 11, 20-24
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Lato z SalveNet - na okres wakacji proponujemy formację duchową w przystępnej formie: codziennie jeden kilkuminutowy film z cyklów prezentowanych na portalu SalveNet.Najwyżej oceniane artykuły

PATRONUJEMY

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -