20 października
niedziela
Ireny, Kleopatry, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Zmarł ksiądz Michał Łos

Ocena: 4.4
1465

Dziś przed południem zmarł neoprezbiter Zgromadzenia Księży Orionistów ks. Michał Łos FDP. - Wierzymy, że spotkał się z Chrystusem Zmartwychwstałym, któremu tak mocno pragnął służyć jako Kapłan. Dziękujemy za wszelkie modlitwy i wsparcie - poinformowała prowincja Polska Orionistów na swoim Facebook'u.

Fot. Orioniści - Prowincja Polska / facebook.com

Ks. Michał Łos FDP miał 31 lat. Złozył nadzwyczajne śluby wieczyste w Zgromadzeniu Zakonnym Małe Dzieło Boskiej Opatrzności (Orionistów) oraz przyjął święcenia I stopnia (diakonatu) i II stopnia (prezbiteratu) zaledwie 24 maja, przebywając w ciężkim stanie w szpitalu w Warszawie. Święceń udzielił ks. Łosowi biskup  pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej Marek Solarczyk. Ceremonia, która odbyła się na oddziale onkologicznym, przebiegła w atmosferze bardzo głębokiej duchowości. Było to możliwe dzięki Ojcu Świętemu Franciszkowi, który odpowiadając na pismo Przełożonego Generalnego Zgromadzenia udzielił wszelkich niezbędnych dyspens.

Wkrótce po święceniach ks. Łosa na oddziale szpitalnym odwiedził prezydent RP Andrzej Duda przyjmując od neoprezbitera błogosławieństwo z nałożeniem na głowę pańtwa rąk.

Krótka relacja ze święceń ks. Łosa oraz jego błogosławieństwo kapłańskie opublikowane zostały na profilu FB Zgromadzenia Księży Orionistów.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 20 X

"Czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?"

Dziś w Kościele:
niedziela XXIX tygodnia zwykłego 
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Wj 17,8-13; Ps 121,1-8; 2Tm 3,14–4,2; Łk 18,1-8
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań
+ Komentarz tygodnika Idziemy

Po Anielskiej serii przypominamy Spotkania z Aniołami - seria I (codziennie nowy odcinek)
1. Po co są Aniołowie?
2. Dogmaty anielskie
3. Misja anielska
4. Anioły w Starym Testamencie; 5. Chrystus jest centrum świata; 6. Aniołowie w chwilach pokusy; 7. Aniołowie opiekują się Kościołem;
8. Imiona Anielskie; 9. Jak zaprzyjaźnić się z Aniołem?; 10. Anioły czynią cuda; 11. Anioły chcą nam pomagać; 12. Co ucieszy Anioła?

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -