24 września
czwartek
Gerarda, Ruperta, Tomiry
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Żywa wspólnota wierzących

Ocena: 0
886

Formowałem się w Ruchu Światło-Życie, później zostałem animatorem. - mówi ks. Jarosław Gawroński, moderator Ruchu Światło-Życie w diecezji warszawsko-praskiej, w rozmowie z Patrykiem Lubryczyńskim

fot. Patryk Lubryczyński

Jak Ksiądz zareagował na informację o nominacji na diecezjalnego moderatora Ruchu Światło-Życie?

Sam moment nominacji był dla mnie pewnym zaskoczeniem, przede wszystkim ze względu na okoliczności. Została ona wymuszona niespodziewanym i nagłym odejściem do Pana ks. Piotra Urbanowskiego, poprzedniego moderatora diecezjalnego. Jednak sam wybór nie był całkowitą niespodzianką, bo już w 2019 r. znalazłem się wśród potencjalnych kandydatów na moderatora, wskazanych przez kongregację diecezjalną naszego Ruchu. O wyborze dowiedziałem się oficjalnie w rocznicę swoich święceń kapłańskich i przyjąłem decyzję z pokojem w sercu, po ludzku jednak czułem wiele wątpliwości, czy jestem odpowiednią osobą do takiej posługi. Ale wierzę, że „moc w słabości się doskonali” i Pan Bóg będzie tę posługę wspierał swoją łaską.

 

Jakie ma Ksiądz osobiste doświadczenia z Ruchem Światło-Życie?

W Ruchu Światło-Życie jestem prawie 25 lat. Początkiem mojej świadomej przygody z Kościołem była służba liturgiczna, równolegle jednak w wieku młodzieńczym pojawił się Ruch Światło-Życie. Formowałem się w mojej rodzinnej parafii Przemienienia Pańskiego w Radzyminie. Tam siostra katechetka Nikodema tworzyła wspólnotę i zaprosiła mnie do Ruchu. Mimo doświadczenia wspaniałych wyjazdów na obozy lektorskie z ks. Piotrem Tomasikiem moje wakacyjne plany z czasem zostały zdominowane przez rekolekcje oazowe. Formowałem się w Ruchu Światło-Życie, później zostałem animatorem. Myślę, że ta formacja była istotnym czynnikiem, który pomógł mi w wyborze powołania kapłańskiego.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu drukowanym
Idziemy nr 38 (778), 20 września 2020 r.
całość artykułu zostanie opublikowana na stronie po 30 września 2020

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 24 września

Czwartek, XXV Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni
Ja jestem drogą i prawdą, i życiem.
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Koh 1,2-11; Ps 90,3-6.12-14 i 17; Łk 9,7-9
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)


 

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter