24 stycznia
sobota
Felicji, Franciszka, Rafała
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Jubileusz Więźniów: sześć tysięcy pielgrzymów z 90 krajów

Ocena: 0
102

To ostatnie wielkie wydarzenie Roku Świętego 2025. 12 grudnia rozpoczyna się w Rzymie trzydniowy Jubileusz Więźniów i potrwa do 14 grudnia. Oczekiwanych jest ponad sześć tysięcy uczestników z około 90 krajów.

Fot. pixabay

Trzydniowe wydarzenie, ostatnie wielkie spotkanie Roku Świętego, rozpocznie się w piątek 12 grudnia konferencją na temat „Prawa do nadziei”, a zakończy w niedzielę 14 grudnia Mszą świętą pod przewodnictwem Papieża.

Hostie ofiarowane przez osadzonych

Hostie na celebrację zostaną ofiarowane przez Fundację Dom Ducha i Sztuki w ramach projektu „Sens Chleba”, który od 2016 roku angażuje ponad 300 osadzonych rocznie w przygotowywaniu komunikantów przeznaczonych dla ponad 15 tysięcy diecezji włoskich i zagranicznych, zgromadzeń zakonnych, parafii, klasztorów i wspólnot chrześcijańskich.

Hostie, które zostaną konsekrowane podczas Mszy Jubileuszu Więźniów, pochodzą z pracowni eucharystycznych więzień Opera, San Vittore i Bollate.

Z 90 krajów

W wydarzeniu, na które zapisało się około 6000 pielgrzymów, wezmą udział osadzeni wraz z rodzinami, pracownicy więzień, funkcjonariusze policji i administracja penitencjarna. Uczestnicy pochodzą z około 90 krajów, w tym z Włoch, Hiszpanii, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Polski, Niemiec, Indonezji, Meksyku, Madagaskaru, Brazylii, Kolumbii, Stanów Zjednoczonych, Gwinei Bissau, Filipin, Tajwanu i Australii.

W Jubileuszu wezmą udział również przedstawiciele Zakładu Karnego Rebibbia w Rzymie. To tam papież Franciszek otworzył Drzwi Święte 26 grudnia ubiegłego roku. Były to drugie Drzwi Święte otwarte w Roku Jubileuszu Nadziei po Drzwiach w Bazylice św. Piotra.

Program wydarzeń
Obchody rozpoczną się 12 grudnia sympozjum zatytułowanym „Prawo do nadziei w pięćdziesięciolecie Ustawy Penitencjarnej, w Roku Jubileuszu Nadziei oraz w triduum Jubileuszu Osób Pozbawionych Wolności”, które odbędzie się w godzinach 9.00–18.00 na Uniwersytecie LUMSA w Rzymie.

W piątek 12 i w sobotę 13 grudnia w Fraterna Domus w Sacrofano (via Sacrofanese 25) odbędą się dwa dni studium, modlitwy i spotkań, przygotowane przez Generalny Inspektorat Kapelanów Więziennych Włoch.

Msza św. z Leonem XIV

W niedzielę 14 grudnia o godzinie 10 Leon XIV odprawi Mszę Świętą w Bazylice św. Piotra.

Wydarzenia zakończą się w niedzielne popołudnie o godzinie 13.30 w Auditorium Conciliazione musicalem „Oltre le grate” (Poza kratami) przygotowanym przez CGS Life. Wstęp wolny do wyczerpania miejsc.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 24 stycznia

Sobota, wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła
II tydzień zwykły
Czytania liturgiczne (rok A, II): Ewangelia: Mk 3, 20-21
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
Nowenna do św. Jana Bosko 22-30 stycznia



Najczęściej czytane artykuły



Najczęściej czytane komentarze

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz

Pod koloratką - kanał na YouTube



Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter