Od środy rano w izraelskich atakach w Strefie Gazy zginęło co najmniej 81 osób.

Do trzech wzrosła liczba ofiar śmiertelnych ataku izraelskiego czołgu na jedyną katolicką parafię w Gazie. Bilans ten może jeszcze się zmienić, gdyż spośród 10 osób rannych jedna jest w stanie krytycznym, a dwie kolejne – w poważnym.
Poinformowała o tym włoska agencja katolicka SIR, powołując się na Łaciński Patriarchat Jerozolimy. Wśród rannych jest też proboszcz ks. Gabriel Romanelli.
Na terenie kościelnym przebywa kilkuset wewnętrznych przesiedleńców, którzy uciekli ze swych domów przed armią izraelską. Łaciński patriarcha Jerozolimy kard. Pierbattista Pizzaballa zapewnił, że parafia w Gazie nie zostanie bez pomocy.
***
Jednym z zaatakowanych miejsc jest katolicka parafia w mieście Gaza. Dwie kobiety zginęły, a kilka zostało rannych w wyniku izraelskiego ataku. Informacje o ofiarach pochodza od lekarzy ze szpitala Al-Ahli. W wyniku ataku uszkodzony został kościół Świętej Rodziny.
Włoska agencja prasowa ANSA podała, że sześć osób zostało poważnie rannych, a proboszcz parafii ojciec Gabriele Romanelli, który regularnie informował papieża Franciszka o wojnie, doznał lekkich obrażeń nóg.
Nad ranem 20 osób zginęło przy punkcie rozdawania żywności ustanowionym przez kontrolowaną przez Izrael oraz USA kontrowersyjnej organizacji Gaza Humanitarian Foundation.


.jpg)
Co? Gdzie? Kiedy?


