22 czerwca
sobota
Pauliny, Tomasza, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Boże Narodzenie w archidiecezji warszawskiej

Ocena: 0
456

W noc Bożego Narodzenia kard. Kazimierz Nycz i biskupi pomocniczy będą przewodniczyć pasterkom w parafiach archidiecezji warszawskiej. W święta metropolita warszawski spotka się z ubogimi i bezdomnymi na bożonarodzeniowym obiedzie organizowanym przez wspólnotę Sant'Egidio.

Fot. pixabay.com/CCO

W tym roku metropolita warszawski będzie przewodniczył pasterce w parafii Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych na Chomiczówce.

O północy w wigilię Msze św. odprawią w parafiach również biskupi pomocniczy archidiecezji warszawskiej. Bp Rafał Markowski będzie przewodniczył pasterce w parafii św. Klemensa w Nadarzynie, bp Michał Janocha w parafii Narodzenia NMP w Komorowie, a bp Piotr Jarecki w parafii św. Mikołaja Biskupa w Łomnej.

W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia, 25 grudnia, kard. Nycz odprawi o godz. 11.00 uroczystą Mszę św. w archikatedrze warszawskiej.

Po południu, o godz. 15.00, metropolita warszawski spotka się z ubogimi i bezdomnymi, dla których Wspólnota Sant’Egidio wraz z wolontariuszami przygotowuje bożonarodzeniowy obiad. „Święta z Ubogimi” w tradycyjnej formie wracają po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią.

To chyba najbardziej wyczekiwana wiadomość. Zwłaszcza przez naszych przyjaciół, powtarzających od początku jesieni pytania: czy będą w tym roku święta?

– podkreślają członkowie warszawskiej wspólnoty Sant’Egidio.

W stolicy wspólnota chce ugościć 800 osób – ubogich, bezdomnych, starszych mieszkańców DPS-u, a także uchodźców – przede wszystkim z Ukrainy, ale także z Afganistanu i innych krajów.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 22 czerwca

Sobota, XI Tydzień zwykły
Dzień powszedni
Jezus Chrystus, będąc bogatym, dla was stał się ubogim,
aby was ubóstwem swoim ubogacić.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 6, 24-34
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter