23 czerwca
niedziela
Wandy, Zenona
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Modlitwa za Ukrainę na Kalwarii i przy grobie św. Jana Pawła II

Ocena: 0
607

Polacy modlili się dziś o pokój na Ukrainie na Kalwarii w Jerozolimie i przy grobie św. Jana Pawła II w Watykanie. Błagano o sprawiedliwy pokój na dotkniętej rosyjską inwazją ziemi ukraińskiej i o międzynarodową solidarność dla ludzi uchodzących przed wojną.

fot. www.vaticannews.va

Msza na Kalwarii została zorganizowana z inicjatywy ambasady polskiej w Izraelu i Palestynie. Wzięli w niej również przedstawiciele ambasad Ukrainy i Litwy. Liturgii przewodniczył ojciec Dobromir Jasztal, wikariusz Kustodii Ziemi Świętej. „Śledzimy ten konflikt z daleka, ale nasza modlitwa jest wyrazem bliskości i solidarności z narodem Ukraińskim” - mówi Radiu Watykańskiemu pracująca w Kustodii Ziemi Świętej, siostra Miriam Michalak.

„Msza św. odbyła się na Kalwarii, w Bazylice Grobu Bożego. Jest to miejsce szczególne, bo to miejsce męki i śmierci Jezusa. Byli przedstawiciele ambasady Polski, Ukrainy i Litwy oraz siostry zakonne, które wspierają modlitwą. Ojciec Dobromir przypomniał, że Ziemia Święta jest solidarna z Ukrainą, a franciszkanie we wszystkich swych placówkach bardzo pomagają Ukrainie w tym trudnym czasie wojny – mówi papieskiej rozgłośni siostra Miriam.

Mówiąc o tym wzruszam się.  Jestem w stałym kontakcie z naszymi siostrami z Ukrainy, które mieszkają w Chmielnickim. Ze względu na odległość i brak możliwości bezpośredniej pomocy, ta modlitwa to dla mnie cegiełka, którą możemy dołożyć do wsparcia dla narodu ukraińskiego. Dla mnie jest to też współuczestniczenie  w tej pomocy, chociaż duchowej, czasami można powiedzieć niewymiernej, ale jednak zasadniczej i bardzo ważnej, bo sami możemy zauważyć w tych dniach, jak wielu ludzi modli się i prosi o tę łaskę pokoju dla Ukrainy

– wyjaśniła s. Miriam Michalak.

W modlitwie o pokój przy grobie św. Jana Pawła II uczestniczyli pracujący w Rzymie księża, siostry zakonne i licznie zgromadzona Polonia. Błagano o ustanie walk i o to, by ludzie doświadczeni cierpieniem otrzymali pomoc materialną i duchową.

Sprawdź też:

Wspólna modlitwa o pokój w Świątyni Opatrzności Bożej

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 23 czerwca

XII Niedziela zwykła
Wielki prorok powstał między nami
i Bóg nawiedził lud swój.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mk 4, 35-41
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego) Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter