20 października
środa
Ireny, Kleopatry, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Ruch Światło-Życie DW-P podsumował letnie rekolekcje

Ocena: 5
376

Podczas tegorocznych wakacji w ogółem 33 rekolekcjach oazowych na terenie całej Polski wzięło udział ponad 2,5 tys. członków młodzieżowych i rodzinnych wspólnot Ruchu Światło-Życie w diecezji warszawsko-praskiej.

Fot. idziemy.pl/rm

Na swoim powakacyjnym Dniu Wspólnoty zebrał się 5 września w bazylice Najświętszego Serca Jezusowego przy ul. Kawęczyńskiej Ruch Światło-Życie diecezji warszawsko-praskiej – jego gałąź młodzieżowa oraz rodzinna, czyli Domowy Kościół. Spotkanie które po brzegi wypełniło oazowiczami największą w diecezji warszawsko-praskiej świątynię, było okazją do dziękczynienia za rekolekcje, które odbywały się tego lata – tym większego, że przed rokiem ze względu na sytuację pandemiczną Ruch Światło-Życie zrezygnował z rekolekcyjnych wyjazdów.

W tym roku formacyjnym, który odbywa się pod hasłem „Prawda, Krzyż, Wyzwolenie”, podczas wakacji odbyło się 12 rekolekcji młodzieżowych dla ok. 750 oazowiczów, oraz 21 rekolekcji Domowego Kościoła, w których uczestniczyło 387 małżeństw wraz z 759 dziećmi, co wraz z 21 kapłanami i parami moderującymi oraz 92 parami animatorskimi dało 1870 osób. W sumie na letnie oazy z diecezji warszawsko-praskiej wyjechało ok. 2600 osób.

Głównym punktem powakacyjnego spotkania była wspólna Eucharystia, której przewodniczył bp Romuald Kamiński. W swojej homilii ordynariusz warszawsko-praski doceniając drogę formacji i diakonii Ruchu Światło-Życie m.in. prosił oazowiczów, by byli dyspozycyjni dla innych - zwłaszcza zagubionych we współczesnym świecie i swojej wierze. By byli dla nich pomocą i wsparciem w odkrywaniu siebie, swojej drogi powołania i formowaniu ku świętości.

Godność dziecka Bożego zobowiązuje, żeby o nią dbać i się nią szczycić. […] Jeśli sami czujemy się bardziej świadomi powołania, drogi życiowej, zasad życia, naszej wielkości, to tym bardziej powinno w nas drążyć pragnienie: „Chcę pomóc innym, żeby byli szczęśliwi”. Dzisiaj widzę, że to powinno absolutnie wyjść na pierwsze miejsce

– apelował bp Kamiński.

Po Mszy św. odbyły się spotkania w grupach rekolekcyjnych.

Całość homilii bp. Kamińskiego do odsłuchania na stronach Radia Warszawa: https://bit.ly/3thyuRO.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Katolik, mąż, absolwent UW, dziennikarz i publicysta związany z "Idziemy” od pierwszego numeru tygodnika. Były członek Rady Programowej Polskiego Radia S.A. VII kadencji 2017-2021, były redaktor naczelny portalu idziemy.pl. Członek Domowego Kościoła.
radoslaw.molenda@idziemy.com.pl

 

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 20 października

Środa, XXIX Tydzień zwykły
Wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera
Czuwajcie i bądźcie gotowi, bo o godzinie,
której się nie domyślacie,
Syn Człowieczy przyjdzie.

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Łk 12,39-48
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane komentarze

- Reklama -

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter