25 lutego
niedziela
Wiktora, Cezarego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Wtajemniczeni

Ocena: 0
1626

Maryja i Józef, którzy jako pierwsi przyjęli Jezusa przez wiarę, wprowadzają nas w tajemnicę Bożego Narodzenia. Ona pomaga zająć postawę gotowości przyjęcia Syna Bożego w naszym konkretnym życiu, Józef zaś zachęca nas do szukania i ufnego pełnienia woli Bożej. Przypomniał o tym Franciszek przed niedzielną modlitwą "Anioł Pański".

Po wygłoszeniu rozważań i odmówieniu modlitwy z wiernymi zgromadzonymi na placu św. Piotra w Watykanie papież udzielił wszystkim błogosławieństwa, po czym m.in. życzył wszystkim godnego przeżycia zbliżających się świąt.

Franciszek zaznaczył, że liturgia ostatniej niedzieli Adwentu naznaczona jest tematem bliskości Boga do ludzkości, a czytany dzisiaj fragment Ewangelii św. Mateusza ukazuje dwie osoby, najbardziej zaangażowane w tę tajemnicę: Maryję Pannę i Józefa, Jej oblubieńca. "Przybywając" do łona Maryi, Bóg zbliżył się do człowieka, przyjmując ciało z niewiasty. W odmienny sposób chce ze swą łaską wejść w nasze życie i dać nam w darze Swego Syna. A czy my Go przyjmujemy, czy może odrzucamy? Podobnie jak Maryja, my także, przyjmując Jezusa i starając się codziennie iść za Nim, możemy współpracować z Jego planem zbawienia nas.

Zauważył następnie, że św. Józef, nie będąc w stanie wytłumaczyć sobie ciąży Maryi, otrzymuje od wysłannika Bożego wyjaśnienie istoty tego macierzyństwa. Przygarniając Maryję, świadomie i z miłością przygarnia Tego, który został w Niej poczęty za sprawą cudownego dzieła Boga, dla którego nic nie jest niemożliwe – podkreślił mówca. Dodał, że Józef – człowiek pokorny i sprawiedliwy – uczy nas, aby zawsze ufać Bogu, dać się Jemu prowadzić z dobrowolnym posłuszeństwem.

– I te dwie postacie, które jako pierwsze przyjęły Jezusa przez wiarę, wprowadzają nas w tajemnicę Bożego Narodzenia – zaznaczył Franciszek.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 25 lutego

II Niedziela Wielkiego Postu
Z obłoku świetlanego odezwał się głos Ojca:
«To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie».

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mk 9, 2-10
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego) 
+ Komentarz "Idziemy" - Rewelacja tajemnicy

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszMateriał Partnera PortaluNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter