22 lutego
czwartek
Marty, Malgorzaty, Piotra
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

"My, pokolenie JP2" w Nowym Jorku

Ocena: 0
461

Kolejna odsłona Międzynarodowego Przeglądu Filmowego „My, pokolenie JP2” miała miejsce w niedzielę 12 listopada w Nowym Jorku.

Fot. upjp2.edu.pl

Przegląd gościł w parafii Św. Stanisława BM na Manhattanie. Licznie zgromadzona publiczność polska i amerykańska obejrzała dziewięć filmów dokumentalnych, w których pokazana została postać św. Jana Pawła II. Uczestnikom przeglądu filmowego zaprezentowano m.in. „Do zobaczenia w raju” w reż. Przemysława Häuser-Schöneich czy nagradzany wielokrotnie na międzynarodowych festiwalach film „Bono - one step from the holiness” w reż. Cezarego Grzesiuka.

Po projekcji rozpoczęła się dyskusja panelowa z udziałem reżyserów prezentowanych filmów, którą poprowadził współorganizator przeglądu ks. prof. Robert Nęcek z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Widzowie mieli okazję osobiście poznać twórców i aktywnie wzięli udział w prowadzonej debacie. Ze strony widzów padały pytania dotyczące kulisów powstania filmów, materiałów archiwalnych wykorzystanych do ich powstania czy osobistych przeżyć ich twórców. Co ciekawe, pytano również o to, jak trafiać z nauką i przesłaniem św. Jana Pawła II do współczesnej młodzieży. Biorący udział w panelu proboszcz parafii św. Stanisława BM ojciec Michał Czyżewski OSPPE szczególnie podkreślił unikatowy charakter prezentowanych materiałów filmowych, pokazujących św. Jana Pawła II, jakiego większość z widzów nie znała.

W opinii ojca Michała, gospodarza wydarzenia, przegląd filmowy niespodziewanie dla wszystkich przerodził się w piękne duchowe rekolekcje.

Po zakończeniu oficjalnej dyskusji panelowej jeszcze długo trwały nieformalne rozmowy widzów z twórcami. Obecny na przeglądzie prezes działającego w Nowym Jorku oraz na całym wschodnim wybrzeżu USA „Centrum Polsko-Słowiańskiego” pan Marian Żak zadeklarował gotowość goszczenia w przyszłości kolejnych edycji przeglądu „My, pokolenie JP2”.

Międzynarodowy Przegląd Filmowy „My, pokolenie JP2” objęty jest patronatem honorowym Konferencji Episkopatu Polski, Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego oraz Kardynała Stanisława Dziwisza.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 22 lutego

Czwartek, I Tydzień Wielkiego Postu
Święto katedry św. Piotra Apostoła
Ty jesteś Piotr, czyli Opoka,
i na tej opoce zbuduję mój Kościół,
a bramy piekielne go nie przemogą.


+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 16, 13-19
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

+ Modlitwa o pełne zaufanie Jezusowi
Modlitwa o dobre przeżycie Wielkiego Postu
+ Nowenna zawierzenia woli Bożej - o. Dolindo

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszMateriał Partnera PortaluNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter