25 czerwca
wtorek
Lucji, Wilhelma, Doroty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 19 maja - "Jak rozpoznać dary, owoce, charyzmaty"

Ocena: 0
214

Tygodnik „Idziemy” na 19 maja ukazał się drukiem i w e-wydaniu: www.egazety.pl/wydawnictwo-warszawsko-praskie/e-wydanie-idziemy.html oraz eprasa.pl/news/idziemy.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Jak rozpoznać swój charyzmat – Czym różnią się dary i owoce Ducha Świętego od charyzmatów i jak rozpoznać u siebie te ostatnie? – odpowiada o. Wit Chlondowski w wywiadzie Magdaleny Prokop-Duchnowskiej.

Boży zadatek – Jak ukazywać obecność Ducha Świętego, by otworzyć młodzież na Jego działanie? – pisze ks. prof. Bartosz Adamczewski. 

Na Lednicy jak w domu – Czego można się spodziewać na tegorocznym spotkaniu lednickim? – mówi o. Tomasz Nowak OP, w rozmowie z Magdaleną Prokop-Duchnowską.

Józef Ulma wciąż odkrywany – Dlaczego Józef Ulma mógłby być patronem osób skłóconych z proboszczem? O tych i innych mało znanych kulisach z Jerzym Ulmą, bratankiem błogosławionego oraz ks. Pawłem Tołpą z Markowej rozmawia Monika Odrobińska.

Niechciana prawda – Czy dziennikarze piszący nieprawdę o Kościele nie znają prawdy, czy może znać jej nie chcą? – analizuje ks. Henryk Zieliński. 

Matka Kościoła – Jaki był wpływ polskich biskupów na ogłoszenie Maryi Matką Kościoła i co było przyczyną maryjnego sporu na Soborze? – wyjaśnia ks. Łukasz Żak. 

Dla dzieci misyjnych – Na co konkretnie przeznaczane są środki z dorocznej akcji „Dzieci Komunijne Dzieciom Misji” – relacjonuje Irena Świerdzewska.

Święty i monarcha – O niezwykłej przyjaźni i wpływie o. Stanisława Papczyńskiego na króla Jana III Sobieskiego – pisze Barbara Stefańska. 

Niepokoje za oceanem – Przez kampusy amerykańskich uniwersytetów przechodzi fala protestów przeciwko wojnie Izraela z Hamasem – jej tło analizuje prof. Kazimierz Dadak. 

Operacja „sędzia” – Ilu takich agentów jak sędzia Tomasz Szmydt może być jeszcze w Polsce? O działaniu rosyjskich służb pisze Piotr Kościński. 

Ojcowskim sercem – Z mianowanym przez papieża biskupem ks. Krzysztofem Nyklem, rozmawia ks. Paweł Kłys.

Zachęcamy również do lektury „Idziemy” na 12 maja i wcześniejszych numerów tygodnika.   

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 czerwca

Wtorek, XII Tydzień zwykły
Dzień powszedni
Ja jestem światłością świata,
kto idzie za Mną, będzie miał światło życia.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 7, 6. 12-14
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)



Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter