19 czerwca
środa
Gerwazego, Protazego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

"Misjonarz na Post"

Ocena: 0
776

Na progu Wielkiego Postu Ojciec Święty zachęcił Polaków do objęcia szczególną troską misjonarzy. W czasie audiencji środowej pobłogosławił prowadzonej już po raz dziesiąty akcji „Misjonarz na Post”.

Fot. Vatican News

Wzywając do modlitwy o pokój na Ukrainie, Franciszek przypomniał, że zostało tam wielu polskich kapłanów i sióstr zakonnych, którzy niosą wsparcie oraz nadzieję mieszkańcom tego umęczonego kraju.  

Celem akcji „Misjonarz na Post” jest modlitewne wspieranie konkretnego misjonarza. Pracują oni często w najuboższych i najbardziej doświadczonych terenach naszej planety, gdzie Kościół wychodzi naprzeciw potrzebom ludzi.

Co roku do akcji dołącza kilkanaście tysięcy osób, a stałe wsparcie misjonarzom oferuje ponad 40 tys. osób 

– mówi Radiu Watykańskiemu ojciec Marcin Wrzos OMI, pomysłodawca akcji.

Aby włączyć się w akcję, należy wejść na stronę www.misjonarznapost.pl i wylosować osobę, za którą możemy się modlić. Każdy indywidualnie wybiera formę duchowego wspierania wylosowanego misjonarza lub misjonarki.

Zależy nam na tym, żeby polscy misjonarze wiedzieli, że mają solidne duchowe zaplecze, że jest wielu ludzi, którzy o nich pamiętają w modlitwie. Licznik na naszej stronie pokazuje, że przez cały Wielki Post uczestników akcji ciągle przybywa. Ten osobisty aspekt akcji, czyli wylosowanie konkretnego misjonarza – z imienia i nazwiska misjonarza – jest wyjątkowo ważny, bo przybliża nas do konkretnego człowieka, który ewangelizuje tysiące kilometrów stąd

– mówi o. Wrzos.

Kraje misyjne to często ubogie rejony naszej planety. Ludziom brakuje tam wszystkiego. Kościół wychodzi naprzeciw ich potrzebom.

W krajach misyjnych placówki prowadzone przez Kościół są często ośrodkiem wszelkiego wsparcia. Tam, gdzie nie domaga państwo i organizacje międzynarodowe, to właśnie misjonarze oraz misjonarki pomagają chorym, głodnym, cierpiącym, samotnym i wykluczonym. Wszystkie środki przeznaczają na pomoc tym, wśród których pracują. Sami potrzebują jednak wsparcia niematerialnego: modlitwy

– mówi Michał Jóźwiak, koordynator akcji „Misjonarz na Post”.

Według danych Komisji Episkopatu Polski ds. Misji na świecie pracuje obecnie 1741 polskich misjonarzy. Obok ewangelizacji zajmują się też poprawą jakości życia ludzi, wśród których pracują. Budują studnie, ośrodki zdrowia czy placówki edukacyjne.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 czerwca

Poniedziałek, XI Tydzień zwykływs
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Romualda, opata
Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę,
a Ojciec mój umiłuje go i przyjdziemy do niego.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 6, 1-6. 16-18
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter