21 czerwca
piątek
Alicji, Alojzego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Papież apeluje o pokój na świecie

Ocena: 4.85
615

Po odmówieniu modlitwy „Anioł Pański” i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa Ojciec Święty zaapelował o pokój na Ukrainie i w Ziemi Świętej. 

Fot. PAP/EPA/ANGELO CARCONI

Nie zapominajmy o osobach cierpiących z powodu okrucieństwa wojny w wielu częściach świata, a nade wszystko na Ukrainie, w Palestynie i w Izraelu. Na początku roku składaliśmy sobie życzenia pokoju, ale broń nadal zabijała i niszczyła. Módlmy się, aby ci, którzy sprawują władzę nad tymi konfliktami, zastanowili się nad faktem, że wojna nie jest sposobem na ich rozwiązanie, ponieważ sieje śmierć wśród ludności cywilnej, niszczy miasta i infrastrukturę. Innymi słowy dzisiaj wojna sama w sobie jest zbrodnią przeciwko ludzkości. Pamiętajmy o tym, wojna sama w sobie jest zbrodnią przeciwko ludzkości! Narody potrzebują pokoju, świat potrzebuje pokoju. Kilkanaście minut temu słyszałem w programie „A Sua Immagine” [program redakcji katolickiej włoskiej telewizji publicznej RAI – przyp. KAI] słowa ojca Faltasa, wikariusza franciszkańskiej Kustodii (prowincji) Ziemi Świętej w Jerozolimie, który mówił o wychowywaniu dla pokoju. Musimy wychowywać dla pokoju. I widać, że nie mamy jeszcze w całej ludzkości takiej edukacji, która powstrzymałaby wszelkie wojny. Módlmy się zawsze o tę łaskę – wychowywania dla pokoju

– powiedział Franciszek.

Papież wezwał też do modlitwy za ofiary osuwiska w departamencie Choco w północno-zachodniej Kolumbii. W  wyniku tej katastrofy naturalnej zginęły 34 osoby, w tym dzieci, a 19 osób zostało rannych.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 czerwca

Piątek, XI Tydzień zwykły
Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
Błogosławieni ubodzy w duchu,
albowiem do nich należy królestwo niebieskie.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 6, 19-23
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter