16 kwietnia
wtorek
Kseni, Cecylii, Bernardety
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Przyjaciele w Duchu

Ocena: 4.33333
1410

W parafii Świętych Apostołów Jana i Pawła na warszawskim Gocławiu 17 września odbył się „Dzień Jedności”, czyli spotkanie wspólnot parafialnych Odnowy w Duchu Świętym z diecezji warszawsko-praskiej.

fot. Patryk Lubryczyński

W wydarzeniu uczestniczyło ok. 250-300 osób z 45 wspólnot charyzmatycznych. Roman Wojciechowski, diecezjalny koordynator Odnowy w Duchu Świętym mówi, że takiego wydarzenie stacjonarnego nie było już trzy lata. Uczestnikom towarzyszyła zakupiona specjalnie na ten dzień ikona przyjaźni przedstawiająca Chrystusa i Abba Menasa. – W ten sposób chcieliśmy symbolicznie wyakcentować bliskość Pana z każdym, kto tutaj przybył – podkreśla diecezjalny koordynator. Hasłem dnia były słowa: „Nazwałem Was przyjaciółmi” zaczerpnięte z Ewangelii wg. św. Jana.

Ks. Łukasz Turek, diecezjalny moderator Odnowy w Duchu Świętym opowiada, że w trakcie dnia wierni wysłuchali dwóch konferencji, które koncentrowały się wokół tematu Jezusa jako przyjaciela.

Odnowa w Duchu Świętym w diecezji odradza się po pandemii. W najbliższym roku planujemy rekolekcje ewangelizacyjne w dwóch warszawskich parafiach, św. Floriana i św. Michała Archanioła oraz Nawrócenia św. Pawła

– dodaje ks. Turek.

Uwieńczeniem Dnia Jedności była uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem bp. Romualda Kamińskiego. W homilii ordynariusz warszawsko-praski powiedział, że członkowie Odnowy w Duchu Świętym poznali i zachwycili się Jezusem, dlatego podejmują zadanie apostołowania wobec ludzi i świata. Zauważył, że aby ewangelizacja odniosła sukces, trzeba dobrze zrozumieć intencję Pana Jezusa. – Wiedzieć kiedy, do kogo, i w jakiej sytuacji iść z konkretnym przesłaniem – nauczał bp Kamiński.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 16 kwietnia

Wtorek, III Tydzień wielkanocny
Ja jestem chlebem życia.
Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 6, 30-35
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane komentarzeBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter