22 maja
środa
Heleny, Wieslawy, Ryty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Blisko Nas: bieżące wydarzenia z Warszawy i Mazowsza (czerwiec)

Ocena: 4.35
2197

Zapraszamy do zapoznania się z najciekawszymi wydarzeniami z regionu.

fot. arch.www.idziemy.pl

Rocznica wizyty. W parafii Najczystszego Seca Maryi na Grochowie bp Romuald Kamiński odprawił 13 czerwca Mszę Świętą w 23. rocznicę wizyty św. Jana Pawła II w diecezji warszawsko-praskiej. 13 czerwca 1999 r. papież Polak modlił się w Radzyminie na Cmentarzu Polskich Żołnierzy Poległych w 1920 r. Następnie przybył do praskiej katedry.

Jubileuszowy koncert. Koncert Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II z racji 23. rocznicy przyjazdu Jana Pawła II do Radzymina odbędzie się 26 czerwca o godz. 20.00 w sanktuarium św. Jana Pawła II przy ul. Słowackiego 58 w Radzyminie.

Zakończenie Roku Rodziny. W Świątyni Opatrzności Bożej 26 czerwca o godz. 10.30 odbędzie się Msza św. pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza na zakończenie Roku Rodziny Amoris Laetitia.

Obchody w Świdrze. 25 czerwca w parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus przy ul. Kołłątaja 80/82 w Otwocku, odbędą się uroczyste obchody 100. rocznicy kultu św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Świdrze. Zaplanowana jest Mszy św. o godz. 18.00 pod przewodnictwem bp Romualda Kamińskiego. Będą poświęcone tablice z nazwiskami proboszczów pracujących od początku w parafii oraz tablica upamiętniająca wydarzenie 100. rocznicy kultu. Po Eucharystii przewidziano piknik parafialno - misyjny.

Odpust w Duczkach. W parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy 26 czerwca odbędzie się odpust ku czci patronki. O godz. 13.00 przy ul. Miłej - Koło Gospodyń Wiejskich w Duczkach zaprasza na V Piknik Familijny. Główna Msza odpustowa o godz. 18.00, a po niej procesja.

Konkurs fotograficzny. Parafia św. Hieronima przy ul. Rumiankowej 2/4 w Warszawie- Starej Miłosnej zaprasza w okresie wakacji do udziału w parafialnym konkursie fotograficznym. Zadaniem jest samodzielne wykonanie zdjęcia organów z odwiedzonego w okresie wakacji kościoła. Zdjęcie należy przesłać e-mailem na: organyhieronim@gmail.com z krótkim opisem organów i ciekawostek z nim związanych oraz zgodą na publikację zdjęcia oraz opisu. Zgłoszenia do końca sierpnia. Ogłoszenie wyników w parafii 11 września na Mszy św. o godz. 11.30.

Zapisy na pielgrzymkę. Ks. Robert Kowalski i parafia NMP Matki Kościoła w Markach zapraszają na pielgrzymkę do sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie, miejsca urodzin patrona Polski w terminie od 3 do 5 lipca. W programie pielgrzymki: sanktuarium w Radecznicy, Miejscu Piastowym, Komańczy, Przemyślu, Kalwarii Pacławskiej z relikwiami Sługi Bożego Wenantego Katarzyńca i inne. Cena pielgrzymki: 590 zł, zawiera koszt przejazdu autokarem, wyżywienie, ubezpieczenia NNW, opłaty przewodników. Zgłoszenia tel. 503 385 959.

Zbiórka w parafii. Parafialny Zespół Caritas przy parafii NSPJ przy ul. Narcyzowej 18 w Warszawie prowadzi zbiórkę żywności dla uchodźców wojennych z Ukrainy. Szczególnie potrzeba mleka, serów, wędlin oraz słodyczy. Produkty można przynosić do księgarenki parafialnej (wejście od ul. Czekanowskiej) 26 czerwca w godz. 7.45-14.00. W tych samych godzinach wydawane są dary.

Wakacyjne studium biblijne. Ewangelizatorka Magdalena Wołochowicz zaprasza na wakacyjne Mailowe Studium Biblijne „Mądrość na co dzień". Studium będzie trwało 9 tygodni i jest bezpłatne. W każdą sobotę lipca i sierpnia, począwszy od 2 lipca, otrzymasz rano maila z kolejną częścią studium. W każdym mailu, znajdziesz podsumowanie 3-4 kolejnych rozdziałów z Księgi Przysłów. Zapisy na: www.zyjpelnia.org.

Strefa Mocy. W dniach 28-30 czerwca w parafii św. Jana Pawła II w przy ul. Obrońców Tobruku 48 Warszawie w godz. od 18.00 do 22.00 odbędzie się festiwal muzyczno - ewangelizacyjny „Strefa Mocy". W programie o godz. 18.00 Msza święta, 19.00 Muzyka + Śpiew. Zagrają zespoły: Witek Wilk,+ zaNim, Luxtorpeda, ks. Jakub Bartczak, Owca.

Warszawskie Spotkanie Benedyktyńskie. W kościele św. Kazimierza Królewicza przy ul. Rynek Nowego Miasta 2 w Warszawie odbędzie się spotkanie pod tytułem „Jak czytać Filokalię? Nad Hezychiuszem z Synaju”, które poprowadzi opat tyniecki Szymon Hiżycki OSB. W programie: 9.00 – Msza św. z homilią, 9.45 – adoracja Najświętszego Sakramentu, 10.00 – konferencja tematyczna, 10.45 – spotkanie w salce zakończone modlitwą z Liturgii Godzin.

Pomoc dla starszych. Dom Pomocy Społecznej „Pod Brzozami” przy ul. Bohaterów 46 w Warszawie zaprasza osoby starsze, niepełnosprawne, leżące do skorzystania z opieki 7 lub 14 dniowej, która jest bezpłatna. Tylko osoby w stopniu znacznym mogą skorzystać z tej formy wsparcia. Kontakt osobisty lub tel. 786 856 726 z pracownikami placówki.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 22 maja

Środa, VII Tydzień wielkanocny
Wspomnienie św. Rity z Cascii
Ja jestem drogą i prawdą, i życiem.
+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 21, 15-19
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna do św. Urszuli Ledóchowskiej 20-28 majaBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter