26 maja
niedziela
Filipa, Pauliny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Bahrajn: na papieską Mszę św. 5 listopada znacznie więcej chętnych niż miejsc

Ocena: 0
671

Na papieską liturgię 5 listopada na Stadionie Narodowym Bahrajnu przybędzie co najmniej 28 tys. osób z Bahrajnu, a także z Arabii Saudyjskiej, Kuwejtu i Omanu. „Przyjeżdża nas Arcypasterz”, cieszy się o. Saji Thomas, proboszcz katedry Matki Bożej Arabskiej, drugiej co do wielkości świątyni katolickiej na Półwyspie Arabskim. Ludzie czekają z niecierpliwością, by przyjąć papieża w atmosferze wspólnotowego świętowania, podkreślił kapłan.

fot. arch.www.idziemy.pl

 Ale jest też wiele osób, które nie będą mogły uczestniczyć w Mszy św. sprawowanej przez papieża, gdyż liczba chętnych znacznie przewyższyła ilość miejsc na stadionie. „Wiem, że wielu z was jest być może rozczarowanych, że nie będzie mogło osobiście uczestniczyć w papieskiej liturgii”, ubolewa bp Paul Hinder, administrator wikariatu apostolskiego Arabii Północnej. Tłumaczy jednocześnie, że należy „pamiętać, że niektórzy wierni z sąsiednich krajów, które są znacznie większe, dokonują wielkich wyrzeczeń, aby udać się na miejsce spotkania”.

Około 24 tys. wiernych, którzy będą mogli uczestniczyć w papieskiej liturgii, przyjedzie z Bahrajnu, a kolejne cztery tysiące z Arabii Saudyjskiej i innych krajów. Wszystkich wiernych łączy to, że są w zasadzie migrantami z Filipin, Indii, innych krajów Azji i Afryki. Obecni będą także islamscy zwierzchnicy religijni i społeczni.

Koncelebransami Mszy św. sprawowanej przez papieża Franciszka 5 listopada na Stadionie Narodowym Bahrajnu będzie 120 księży, biskupów i kardynałów, a przy rozdawaniu Komunii św. pomoże 300 świeckich szafarzy Eucharystii.

Zobacz też:

Papież wyruszył w podróż do Bahrajnu

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 26 maja

VIII Niedziela zwykła
Uroczystość Najświętszej Trójcy
Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu,
Bogu, który jest i który był, i który przychodzi.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 28, 16-20
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego) 
+ Komentarz Idziemy - Pasjonująca tajemnicaNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter