21 maja
wtorek
Wiktora, Kryspina, Tymoteusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Polka Anna Foltańska odznaczona przez papieża

Ocena: 4.8
717

Anna Foltańska, sekretarz redakcji kwartalnika “Pastores”, została odznaczona przez papieża Franciszka krzyżem "Pro Ecclesia et Pontifice". To najwyższe odznaczenie dla osób świeckich w Kościele.

fot. Wojciech Łączyński/archidiecezja warszawska

Papieskie odznaczenie wręczył Annie Foltańskiej podczas kameralnej uroczystości w Domu Arcybiskupów Warszawskich kardynał Kazimierz Nycz.

Anna Foltańska została wyróżniona za „wspaniałą działalność oraz widoczne wszystkim dzieła dla Kościoła”. Sylwetkę i zasługi laureatki przedstawił ks. Mirosław Cholewa, redaktor naczelny kwartalnika “Pastores”.

Anna Foltańska uczestniczyła w 1998 roku w powołaniu kwartalnika “Pastores”, poświęconego formacji kapłańskiej. Od 25 lat jest sekretarzem redakcji i redaktorem pisma, którego ukazało się już 100 numerów. Ponadto jest redaktorem serii wydawniczej Biblioteka Pastores oraz wieloletnim redaktorem miesięcznika “Oremus” – uczestniczyła w jego powołaniu w 1994 roku.

Anna Foltańska uczestniczyła również w tłumaczeniu na język polski Katechizmu Kościoła Katolickiego w 1992 roku. Jest tłumaczem książek oraz artykułów teologicznych z języka francuskiego.

Jak podkreślił w laudacji ks. Cholewa, “Biblioteka Pasotres i kwartalnik “Pastores” wspiera formację kapłańską nie tylko w Polsce, ale i za granicą na misjach Ad Gentes oraz na Wschodzie”.

Pani Anna Foltańska, sekretarz redakcji, redaktor, tłumacz, stanowi wzorowy przykład zaangażowania kobiety w formację kapłańską i poczucia odpowiedzialności za Kościół katolicki

– podkreślił redaktor naczelny “Pastores”.

Medal Pro Ecclesia et Pontifice to jedno z wysokich odznaczeń Stolicy Apostolskiej w kształcie krzyża. Przyznawany jest przez papieża w dowód uznania dla zaangażowania w pracę na rzecz Kościoła, na wniosek biskupa diecezjalnego. Odznaczenie może otrzymać osoba świecka.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 maja

Wtorek, VII Tydzień wielkanocny
Nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego,
jak tylko z krzyża Pana naszego

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mk 9, 30-37
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

+ Nowenna do św. Rity 13-21 maja
+ Nowenna do św. Urszuli Ledóchowskiej 20-28 majaBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter