15 czerwca
sobota
Wita, Jolanty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Spotkanie Dyrektorów Wydziałów Katechetycznych

Ocena: 5
306

W piątek, 12 stycznia, w formule online odbyło się ogólnopolskie spotkanie przewodniczącego Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski bp. Wojciecha Osiala z dyrektorami Wydziałów Katechetycznych w Polsce. Głównym przedmiotem rozmów były obawy o przyszłość lekcji religii w szkole.

fot. arch. idziemy.pl

Uczestnicy spotkania wyrazili swoje głębokie zaniepokojenie wobec doniesień medialnych ze strony Ministerstwa Edukacji Narodowej zapowiadających zmianę w organizacji i zasadach nauczania lekcji religii. Zadeklarowano troskę oraz wsparcie dla nauczycieli religii, zwłaszcza osób świeckich.

Przewodniczący Komisji Wychowania wraz z dyrektorami mocno podkreślają ogromną wartość lekcji religii zarówno w wymiarze religijnym, wychowawczym, jak i kulturowym. Doceniają również wielką pracę nauczycieli religii wykonywaną w tym zakresie. Przypominają o potrzebie wspólnego społecznego zaangażowania się w sprawę edukacji religijnej dzieci i młodzieży na płaszczyźnie intelektualnej, duchowej i kulturowej. Uczestnicy spotkania wyrażają nadzieję, że wszelkie zmiany w organizacji lekcji religii odbędą się w porozumieniu pomiędzy stroną rządową a Kościołami i związkami wyznaniowymi.

Ks. Tomasz Kopiczko, Komisja Wychowania Katolickiego KEP/ BP KEP

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 15 czerwca

Sobota, X Tydzień zwykły
Dzień powszedni
Nakłoń me serce do Twoich napomnień,
obdarz mnie łaską Twojego Prawa.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 5, 33-37
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
Nowenna do św. Brata Alberta 8-16 VINajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter