22 czerwca
sobota
Pauliny, Tomasza, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Czekając na przyloty

Ocena: 0
582

Zanim powrócą do nas bociany, szpaki i jaskółki czyniące wiosnę, wspaniałą ptasią przygodę w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie mogą przeżyć duzi i mali miłośnicy zarówno skrzydlatych stworzeń, jak i rzeźby ludowej. 

fot. Lidia Molak/Idziemy

Wystawa czasowa „Odloty” to pełne zaskoczeń i zachwytów podglądanie kolorowego i radosnego świata natury i wyobraźni, osadzone w kontekście podań i wierzeń ludowych. Znalazły się tu eksponaty rodem jakby z jarmarków i kapliczek, sprzed dziesięcioleci i prawie współczesne, świadczące o wnikliwej obserwacji, wielkiej wrażliwości na świat przyrody, niczym nieskrępowanej inwencji twórczej i… poczuciu humoru.

Na miejscu możliwość skorzystania z lornetek do birdwatchingu z niemal prawdziwego zdarzenia. Ekspozycja do oglądania do końca marca. Muzeum zaprasza też na oprowadzanie kuratorskie dla dorosłych w soboty 16 i 23 lutego o godz. 14.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Redaktorka i felietonistka "Idziemy". Autorka książek "Cudownie być mamą" i "Pierwsza Biblia mojego dziecka". Wraz z mężem wieloletnia animatorka Spotkań Małżeńskich. Mama dwóch córek i czterech synów.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 czerwca

Piątek, XI Tydzień zwykły
Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
Błogosławieni ubodzy w duchu,
albowiem do nich należy królestwo niebieskie.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 6, 19-23
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter