23 maja
czwartek
Iwony, Dezyderego, Kryspina
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 17 września - "Jak nie dać się zmanipulować?"

Ocena: 4.53333
1050

Tygodnik „Idziemy” na 17 września ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Z mediami jak z chlebem – Znam wielu ludzi (też do nich należę), którzy jeżdżą przez pół miasta, żeby w zaufanej piekarni kupić prawdziwy chleb, chociaż w hipermarkecie mogliby dostać taniej coś, co tylko z nazwy jest chlebem. Podobnie będzie z mediami. Ci, którzy się szanują, odróżnią dobre media od darmowych plew – pisze ks. Henryk Zieliński. 

Jak nie dać się zmanipulować? – Zależnie od tego, co czytamy, oglądamy i czego słuchamy, możemy mieć skrajnie różne informacje i opinie na temat tych samych wydarzeń. Jak odnaleźć się w medialnym zgiełku? – z Erykiem Mistewiczem, medioznawcą, prezesem Instytutu Nowych Mediów, rozmawia Barbara Stefańska.

Quo vadis katechezo? – Początek roku szkolnego to powracające pytanie o stan katechezy. Braki nauczycieli, zniechęcenie uczniów i postępująca laicyzacja powodują, że wątpliwości co do uczenia religii w szkole jest coraz więcej. Gdzie tkwi problem i jak go rozwiązać? – analizuje Marta Kawalec.

Epoka rodziny – Beatyfikacja rodziny Ulmów 10 września w Markowej była wyjątkowym i historycznym wydarzeniem. Nadeszła epoka rodziny, podkreślano wielokrotnie podczas uroczystości – relacjonuje Irena Świerdzewska.

Niewygodni Ulmowie? – Mamy jako Polacy i jako Kościół powody do radości. Oto do grona błogosławionych włączeni zostali Józef i Wiktoria Ulmowie wraz z siedmiorgiem dzieci, w tym jednym, które Wiktoria nosiła pod sercem. Jednak zaledwie kilka godzin po uroczystościach można było przeczytać i usłyszeć komentarze, które zamiast dumy pełne były absurdalnych obaw – zauważa Krzysztof Ziemiec.

Reparacje od Rosji? – Straty poniesione przez Polskę w wyniku niemieckiej agresji i okupacji udało się wyliczyć. Niestety, nie ma podobnych wyliczeń w odniesieniu do agresji sowieckiej. Czy mamy jakiekolwiek szanse na reparacje od Rosji? – wyjaśnia Piotr Kościński.

Kosztem Polaków – Niemieckie firmy, zarabiające dziś dziesiątki miliardów euro, fortuny zbiły na niewolniczej pracy Polaków. Czy informują o tym klientów? – pisze Monika Odrobińska. 

Chiny zwalniają tempo – Przez cztery dekady gospodarka chińska zadziwiała świat zawrotnym tempem rozwoju. Dlaczego dziś zwalnia? – analizuje prof. Kazimierz Dadak.

Wiara i rozum – We wstępie do Fides et ratio św. Jan Paweł II pisze o „ruchomych piaskach sceptycyzmu”, które dominowały wówczas w filozofii. Jak to jest dzisiaj? – z bp. Jackiem Grzybowskim, filozofem, profesorem UKSW, rozmawia ks. Łukasz Piotrowski.

Pożegnanie kłopotliwych gości – Mija 30 lat od dnia, w którym ostatni żołnierze Armii Czerwonej opuszczali Polskę. Przez blisko pół wieku stacjonowali w polskich miastach, tworząc odrębny, nieprzenikniony świat. Jak wyglądał? – pisze Ignacy Masny.

Festiwal wolności – Festiwal NNW łączy tych, dla których jedną z najważniejszych wartości jest wolność. W jaki sposób w tym roku wybrzmi ten wątek? – z Arkadiuszem Gołębiewskim, twórcą Festiwalu, rozmawia Monika Odrobińska.

Zachęcamy również do lektury „Idziemy” na 10 września i wcześniejszych numerów tygodnika. 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 23 maja

Czwartek, VII Tydzień zwykły
Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
Chrystus, chociaż był Synem,
nauczył się posłuszeństwa przez to, co wycierpiał.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 19, 25-34
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna do św. Urszuli Ledóchowskiej 20-28 majaBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter